آشنایی با انواع ویتامین ها

ویتامین C موجود در عناب موجب تولید سلولهای سفید خون و خط اصلی دفاع برای بدن میشود. کمک به سلامت استخوانها: عناب حاوی آهن، کلسیم و فسفر، که میتواند به بهبود تراکم مواد معدنی استخوان و محافظت در برابر پوکی استخوان کمک کند. این گیاه ترد کمک می کند تا دندان هایتان تمیز بمانند و پاک شوند و باعث کاهش ترشح بزاق شود و به سلامت کلی دندان ها کمک خواهد کرد.

آنتی اکسیدان: چای عناب حاوی ویتامین C و فلاونوئید و مقدار بسیاری آنتی اکسیدانی است و میتواند به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در بدن کمک کند و خطر بیماریهای مزمن را به طرز چشمگیری کاهش دهد. عناب لعاب فراوان، پروتئین، مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین C دارد. این مواد طبیعی قابلیتهای ضدالتهابی قدرتمندی دارند و تحقیقات علمی نشان میدهد که آنها تأثیر مفیدی بر سیستم ایمنی بدن میگذارند. خوردن دمنوش عناب به جذب ویتامینها و مواد معدنی مختلف، متعادلسازی جریان خون، متعادلسازی هورمونهای بدن، رشد مو، تقویت استخوانها، بهبود وضعیت پوستی، تقویت ماهیچهها، تقویت آنزیمهای بدن و انتقال دهندههای عصبی کمک میکند.

ید موجود در این فرآورده در تنظم حرارت بدن، تنظیم میزان سوخت و ساز، تولید مثل، رشد، ساخت سلولهای خونی عملکرد اعصاب و ماهیچهها و دیگر فعالیتها در بدن موثر است. ـ چنانچه دم کرده ۳۰ گرم شکوفه به (تازه یا خشک کرده آن) را در یک لیتر آب با عرق بهار نارنج مخلوط کنند و بنوشند، خواب عمیق و راحتی به دنبال خواهد داشت. ویتامین A در رشد و نمو تأثیر دارد و برای کودکان جزو ضروریات حیاتی میباشد که رشد و نمو آن به نحو شایستهای انجام پذیرد و موجب فعالیت و نشاط آنان میگردد. این نوع میوه ها تا حدودی درصد کمی از ویتامین C دارند ولی ویتامین های B و A و املاح معدنی مانند پتاسیم، منگنز، فسفر و کلسیم آن ها حفظ می شود.البتهذ لازم به ذکر است که میوه های مانند هلو، قیصی، آلبالو و انواع آلوها که به صورت درسته با هسته خشک می شوند دارای ارزش غذایی بالاتری می باشند؛ زیرا کمتر در معرض هوا و حرارت قرار می گیرند.

مغز انسان از این ویتامین برای کمک تبدیل قند خون به سوخت و انرژی برای فعالیت های روزمره استفاده می کند و کمبود آن می تواند به خستگی، افسردگی، تندخوئی، زودرنجی، اضطراب بیانجامد. انسولین، گلوکز را به چربی تبدیل کرده و در مواقع لزوم به عنوان انرژی از آن استفاده می شود و مصرف کامکوات از بیشتر شدن قند خون جلوگیری می کند. این میزان در سنین 19 تا 50 سالگی به 19 میلی گرم در روز کاهش می یابد. مصرف خوراکی کامکوات علائم سرماخوردگی را کاهش داده و به درمان آنفولانزا و سرماخوردگی کمک می کند. همچنین تحقیقات نشان میدهد عناب میتواند اسید معده را کاهش دهد، همچنین به درمان و محافظت در برابر زخم معده کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید