آشنایی با انواع ویتامین ها

انواع ویتامین ب کدامند؟ ماساژ – شامل انواع تکنیکها و با فشار کافی از طریق بافت سطحی برای رسیدن به ساختارهای عمیق انجام میشود. ورزش ایزومتریک: کف دست خود را در جلوی سر قرار دهید و سر را روی دست فشار دهید، بدون اینکه گردن را حرکت دهید. دست راست خود را روی سر نگه دارید و سعی کنید گردن را بیشتر خم کنید تا احساس کشیدگی در سمت چپ را داشته باشید. پس از این دستها را در سمت راست گردن و سپس در سمت چپ گردن نگه دارید. صندلی را با دست چپ بگیرید. فیزیوتراپی شامل درمان با روشهای مختلف است.

مولتی ویتامینها مکملهایی حاوی ویتامینها و مواد معدنی مختلف هستند و گاهی ترکیبات دیگری هم در آنها به کار میرود. درمان تداخلی – جریان الکتریکی کوچکی را به بافتها وارد می کند و میتواند در فرکانسهای مختلف برای اثرات مختلف درمانی مورد استفاده قرار گیرد. طب سوزنی – یک روش شرقی برای وارد کردن سوزن به پوست برای افزایش یا کاهش جریان انرژی برای تسکین درد و بهبود آن است. همچنین مصرف برخی داروها میتواند سطح B12 را در بدن کاهش دهد. مصرف میوه برای همه لازم و ضروری و فواید آنها واقعا شگفت انگیز است. بهتر است کسانی که اختلالات روده ای دارند یا عمل جراحی روده انجام داده اند یا به بیماری سل مبتلا هستند، خرمالو نخورند یا در مصرف آن محتاط باشند.

برای پیشگیری از آرتروز گردن، بیمار مبتلا باید روزانه ورزشهای گردن انجام دهد. در پشت عضلات گردن احساس کشش میکنید. این درمان برای افزایش جریان خون، کاهش تورم، کاهش اسپاسم عضلات و بهبود ترمیم طبیعی بافت استفاده میشود. به عنوان مثال. تسکین درد، تحریک عضله یا عصب، جریان خون را تقویت کرده و التهاب را کاهش میدهد. درمان التراسونیک – انتقال امواج صوتی از طریق بافتها باعث تحریک واکنش های شیمیایی بدن و در نتیجه روند بهبودی میشود، همانطور که تکان دادن یک لوله آزمایشگاهی در آزمایشگاه سرعت واکنش شیمیایی را افزایش میدهد. در افراد کهنسال که ترشح اسید معده و فاکتور داخلی کاهش می یابد ، کمبود B12 عارض می شود، در واقع رنگ زرد چهره، زبان سرخ و ناتوانیهای عصبی را در نتیجه این کمبود می دانند .

دانشمندان سالهای زیادی است که در رابطه با میزان پایین ویتامین B12 و کاهش حافظه تحقیق میکنند. برای تهیه این ترکیب باید 300g نبات کوبیده شده را با میوه نسترن به میزان 1 کیلو و 2 لیتر آب مخلوط نماید و در مکانی گرم بگذارید و پس از گذشت 15 روز آن را از صافی عبور دهید و میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید