آیا داروهای تقویتی باعث افزایش هوش میشوند؟

مکمل های ویتامین آ به دو دسته رتینول یا رتینیل پالمیتات تقسیم می شوند و این ویتامین را می توان به صورت قرص یا کپسول در بازار تهیه کرد. به گزارش بهداشت نیوز محققان از زمان شروع همهگیری کرونا به این موضوع فکر میکردند که آیا مصرف مواد خاصی مانند روی، ویتامین سی یا ویتامین دی می توانند عوارض مبتلایان به کووید ۱۹ را بهبود بخشند یا خیر. بنابراین به خانم هایی که باردار هستند (یا ممکن است باردار شوند) توصیه می شود مکمل ویتامین A و منابع بیش از حد این ویتامین ( مانند جگر) را مخصوصا در چند هفته اول بارداری بسیار با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف کنند.

در بعضی از افراد مصرف مکمل با معدهی خالی آزاردهنده است، در حالی که بعضی از زنان متوجه میشوند که بهتر است مکمل را با معدهی خالی مصرف کنند. اما این مطالعه نشان داد که ویتامین دی در صورت شروع مصرف پس از تشخیص کووید ۱۹، طول مدت بستری بیمار را در بیمارستان کاهش میدهد؛ در حالی که این موضوع در مورد روی و ویتامین سی صادق نبود. محققان در این بررسی علمی، ۲۶ مطالعه انجام شده از سراسر جهان را تجزیه و تحلیل کردند که شامل بیش از پنج هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان بود.

گاهی اوقات، تغییر نوع مکمل مصرفی میتواند به رفع مشکلات گوارشی کمک کند. کامکوات قادر است به طبیعی شدن حرکات روده کمک کند، بنابراین از ایجاد مشکلی مانند یبوست جلوگیری می کند. عوارض قلبی-عروقی شامل تپش قلب، تنگی نفس و هیپرتروفی قلب است که تدریجا منجر به احتقان قلب، کبد، ریه و پیدایش خیز می گردد.

پرتقال خشک شده دارای مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان است که برای سلامت قلب مفید می باشد. در ۲۰۱۵، پژوهشی انجام شد که نشان داد کلم میتواند مانع از رشد تومور شود، و با ژنومهایی که مسئول سرطان هستند مبارزه میکند. برخی تحقیقات نشان می دهد مصرف ویتامین E باعث بهبود پاسخ به داروی درمانی برای کم خونی در بزرگسالان و کودکان تحت همودیالیز می شود. از آنجائیکه اهمیت بالای سیستم ایمنی بدن و تقویت آن در هنگام ایجاد بیماری های واگیر و گسترش آن مشخص است ، انسان به منظور مقابله با عوامل بیماری زا به سیستم ایمنی یا دفاعی مجهز است.

دیدگاهتان را بنویسید