آیا مصرف ویتامین D تاثیر بر کرونا دارد؟

بانوان باردار، شیرده و کسانی که فیبروز کیستیک دارند بیشتر مبتلا به کمبود ویتامین آ میشوند. در بخش “نقش ویتامین ها در بدن برای ترک اعتیاد” توضیح دادیم که ویتامین های گروه B چه کارکردی برای ترک اعتیاد دارند. قرص های جوشان به طور معمول حاوی ویتامین C می باشند که ویژگی این ویتامین را نیز در بخش “نقش ویتامین ها برای ترک اعتیاد” توضیح دادیم . به طور معمول مصرف روزانه یک عدد از این قرص به شرط تایید و تجویز پزشک متخصص توصیه میشود. مصرف نوشیدنی های حاوی قند یا کافئین زیاد مانند انواع نوشابه ها، نوشیدنی های انرژی زا برای افرادی که در حال ترک اعتیاد هستند اکیدا توصیه به مصرف نمیشود.

مصرف برخی نوشیدنی ها و دم نوش های خانگی میتواند به روند ترک اعتیاد در افراد کمک کند. یکی از آسیب های مصرف مواد اعتیاد آور کم شدن آب بدن و آسیب های پوستی است. مواد زیان آور محیط و عناصر مضری که در بدن تولید می شوند، روی DNA سلولهای حساس بدن اثر می گذارد و موجب تغییر ساختمان سلولهای اعضای بدن مانند عضلات قلب و عروق ( اترواسکلروز )، چشم ( آب مروارید )، پیدایش سرطان و حتی علائم و آثار پیری در انسان می شود.

به طور گسترده ای ادعا می شود که ویتامین E به تسریع در بهبود و کاهش جای زخم هنگام استفاده بر روی پوست کمک می کند. تغذیه سالم و طبیعی یکی از ضروری ترین موارد برای کمک به ترک اعتیاد افراد است که ما در مقاله نقش تغذیه در ترک اعتیاد به طور مفصل به آن پرداخته ایم.

B12 کوبالامین: این ویتامین برای عملکرد عصبی و تولید گلبول قرمز و DNA ضروری است و کمبود آن میتواند ناشی از مصرف ناکافی رژیم غذایی یا شرایط پزشکی، از جمله بیماریهای خود ایمنی و سوء جذب باشد. شما می توانید کوآنزیم کیو10 را به روتین مراقبت از پوست فعلی خود اضافه کنید. آب انار یکی از غنی ترین منابع ویتامین های گروه B و C و اسید فولیک میباشد که یک آنتی اکسیدان قوی به حساب می آید. این آمپول همانطور که از نامش مشخص است ترکیبی از ویتامین های گروه B میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید