انبه؛ میوهای با ۲۶ خاصیت حیرتانگیز – مشرق نیوز

ویتامین D برای تقویت استخوان ها ضروری است. مهمترین آنها مهار کنندههای مونوآمین اکسیدازند که برای درمان افسردگی استفاده میشوند. با این حال، تحقیقات اخیر به این نتیجه رسیده است که فقط S. bouldardii ، یک نوع نزدیک مخمر آبجو، برای درمان این نوع از اسهال مفید است. این ماده غذایی یکی از بهترین مواد غذایی سرشار از تیامین است.

ویتامین B6 برای عملکرد کامل سیستم عصبی و B12 برای رشد سلولی ضروری است. بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۱۷ روی افراد مبتلا به این بیماری، ۵۱ درصد افراد نیمی از علائمشان درمان شده بود که برای درمان از مخمر آبجو مصرف کرده بودند. غشای عصبی به دلیل وجود ویتامین B4 در مخمر آبجو تقویت میشود.

با اینکه از این قرص به عنوان درمانی برای اسهال استفاده نمیشود؛ شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهد مخمر آبجو میتواند اسهال را درمان کند. یک مطالعه ۲۰۱۳ در ایران نشان داد که دوز یکسان مخمر آبجو (۱۸۰۰ میلی گرم در روز) باعث بهبود فشار خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ میشود و فشار سیستولیک (فوقانی) را به طور متوسط ۴٫۱ میلی متر جیوه و فشار دیاستولیک (پایین) را با ۵٫۷ میلی متر جیوه کاهش میدهد. کمبود تیامین در انسان سبب بروز بیماری بریبری میگردد که معمولاً با عوارض قلبی-عروقی و عوارض عصبی و خیزوادم همراه است.

سندروم روده تحریک پذیر در واقع یک اختلال گوارشی است که درد شکم، گاز، اسهال و یبوست خود را نشان میدهد. برخی دیگر باور دارند که مخمر آبجو ایمنی بدن را افزایش میدهد. پزشکان معتقدند مواد مغذی موجود در مخمر آبجو میتواند در درمان مشکلات گوارشی (مانند اسهال و کولیت)، بیماریهای تنفسی (از جمله سرماخوردگی، آنفولانزا و تب یونجه) و اختلالات مزمن مانند دیابت و کلسترول بالا کمک کند. عناب هم منبع خوبی از ویتامین (C) و ریبوفلاوین هستند. به همین دلیل این گوشتها را میتوان یک منبع ویتامین B و بهخصوص یکی از مهمترین منابع غذایی ویتامین B6 B12 دانست.

دیدگاهتان را بنویسید