بایگانیهای ویتامین – بی نسخه

میوه خشکهای حاوی ویتامین C به ویژه بسیار مفید هستند. میوه ی نهال گیلاس یکی از خوشمزهترین میوههاست که طرفداران بسیاری دارد؛ در ادامه به معرفی برخی از فواید این میوه میپردازیم. افرادی که موهایشان اصطلاحا کم پشت است و یا به قدری که باید پر نیست, می توانند با خوردن خرمالو و دریافت روی (زنیک) موجود در آن, موهای سالم و پرپشتی داشته باشند. اگر لوبیا کامل دارید، می توانید قبل از خوردن آنها را آسیاب کنید. بنابراین مصرف آن باعث از بین رفتن «رادیکال های آزاد», عامل ایجاد انواع سرطان ها می شود.

این ویتامین ها کوفاکتورهایی برای توابع آنزیمی متابولیک در بدن عمل می کنند. دارابی یک میوه بزرگ از خانواده مرکبات می باشد که در اغلب کشورهای شرقی آسیا پرورش می یابد، همچنین مصرف میوه دارابی برای کاهش وزن، سلامت بدن و درمان برخی بیماری ها بسیار مفید است. در ۱۰۰ گرم خرمالو ۱۶۰ میلی گرم و در یک عدد آن که حدودا ۱۶۸ گرم است حدود ۲۷۰ میلیگرم پتاسیم وجود دارد. مصرف زیاد آن (بیشتر از ۱۵ میلی گرم) میتواند باعث مشکلات معده، مشکلات خواب، واکنشهای پوستی و تشنج شود. با این حال مطالعات اخیر نشان داده است، مردانی که به مدت 2 ماه میزان 1000 میلی گرم ویتامین C را دو بار در روز مصرف میکنند، تحرک اسپرمشان را 92٪ افزایش میدهند.

کشمش دارای شاخص گلایسمی متوسط و شاخص انسولین کم است به این معنا که مصرف آن باعث افزایش چشمگیر قند خون یا انسولین نمی شود. خرمالو میوه ای شیرین و پرکالری است که یک عدد درشت آن، حدود ۸۰ کیلوکالری انرژی دارد و شما باید برای سوزاندن این مقدار انرژی، نزدیک به ۲۸ دقیقه راه بروید. خرمالو حاوی فلاونوئید پلی فنولیک آنتی اکسیدان مانند کاتچین و گالوکاتچین علاوه بر داشتن یک ترکیب ضد تومور مهم، اسید بتولینیک است کاتچین خواص ضد عفونی، ضد التهاب و ضد خونریزی (جلوگیری از خونریزی از عروق خونی کوچک) دارد.

روی خاصیت ضد جوش بر روی پوست صورت نیز دارد. انسانها بر خلاف بیشتر حیوانات، قادر به سنتز ویتامین C در داخل بدن خود نیستند به همین خاطر باید آن را از طریق مواد غذایی به دست آورند. میوه پوملو حاوی مقادیر زیادی پتاسیم است که برای قلب و سلامتی ضروری است، به ویژه برای تنظیم سطح فشار خون و کاهش سطح کلسترول بد در بدن که به معنای کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی است. هر فردی که مشکلات کلیوی داشته باشد باید از مصرف میوه ستارهای جلوگیری کند یا مصرف آن را محدود کند. همچنین به دلیل مواد آنتیاکسیدانیای که سیب دارد، از پیری پوست جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید