با انواع فواید و خواص میوه های زمستانی بیشتر آشنا شوید!

کمبود ویتامین ب-1 در انسان سبب بروز بیماری “بری بری” می گردد که معمولا با عوارض قلبی-عروقی، عوارض عصبی و خیزوادم هموراه است. لیست طولانی از مزایا و خواص درمانی که این میوه جالب می تواند برای مردم فراهم آورد، عمدتا به دلیل حضور ویتامین و مواد معدنی فوق و نیز برخی ترکیبات آلی است.

افرادی که بیشتر در معرض کمبود هستند شامل افراد مسن یا چاق ، افرادی که به اندازه کافی در معرض آفتاب قرار نمی گیرند ، افرادی با پوست تیره تر و افرادی که برای مدت طولانی داروهای خاصی مصرف می کنند، می باشند. با خوردن یک پرتقال در روز، بدن دو برابر نیاز روزانه ویتامین C دریافت می کند. در سال 2010 ، موسسه پزشکی میزان مصرف مرجع (DRI) را برای کلسیم و ویتامین D تعیین کرد. حتما شما هم انواع میوههای فصول سرد سال را میشناسید. همچنین داروی گیاهی تحریک کننده مردان که همان “جنسینگ” نیز هست در پایین به شما معرفی خواهد شد.

این دو آنتیاکسیدان قوی باعث خنثی شدن رادیکالهای آزاد آسیبرسان شده و شما را در برابر بیماریهای مختلفی مانند بیماریهای قلبی عروقی و برخی از سرطانها ایمن میکند. طبق توصیه بنیاد ملی پوکی استخوان، موسسه پزشکی و انجمن غدد درون ریز، برای غربالگری افرادی که در معرض خطر بالای کمبود این ویتامین هستند، آزمایش ویتامین دی انجام می شود. قرار گرفتن در معرض آفتاب کافی معمولاً دو دوره در هفته و بین 5-20 دقیقه مناسب می باشد. در بدن، ALA به سایر اسیدهای چرب امگا ۳ مفید تبدیل میشود، از جمله اسید ایکوزاپنتانوئیک (EPA) و اسید دوکوزا هگزانوئیک (DHA)، ALA،EPA وDHA .

افزایش مصرف چربیهای امگا ۳ مانند ALA با کاهش التهاب در مفاصل، دستگاه گوارش، ریهها و مغز همراه است. ALA چربی اصلی در خانواده امگا ۳ است، گروهی از چربیها که فواید زیادی برای سلامتی دارند. سطح بالای 1,25OH Vit D ممکن است در صورت افزایش PTH یا بیماری هایی مانند sarcoidosis یا برخی از لنفوم ها ایجاد شود که می تواند 1,25OH Vit D را خارج از کلیه ها ایجاد کند. در صورت وجود کمبود ویتامین با دریافت مکمل های ویتامین B کمپلکس ، تحت نظارت یک پزشک ، می توانید عوارض ناشی از کمبود ویتامین ، مانند کم خونی و خستگی خود را درمان کنید .

دیدگاهتان را بنویسید