با خوردن این میوه به راحتی لاغر شوید +عکس

این ویتامین به جذب مواد معدنی و کلسیم و فسفر از غذایی که میخورید کمک میکند و کمبود آن در بدن، خود را با علائم مختلفی از جمله افسردگی، بیحوصلگی، بیماریهای عفونی، اضطراب و … این ویتامین میزان سوخت و ساز دائمی بدن را بدون هیچ ایرادی حفظ میکند و عملکردهای مناسب بدن را تضمین میکند. بطور کلاسیک ، نیاز به ویتامین D براي جذب کلسیم و فسفر در روده کوچک ، نقل وانتقال آنها از استخوانها وباز جذبشان در کلیه ها شناخته شده است و براساس این سه وظیفه ، ویتامین D نقش مهمی در تامین فعالیت مناسب ماهیچه ها ، اعصاب ، انعقاد خون ، رشد سلولها و رشد واستحکام استخوان ها دارد.

جذب ویتامین D موجود در غذا با کمک نمکهاي صفراوي در قسمت بالایی روده کوچک انجام می شود. یکی از مواد غذایی سرشار از تیامین مانند مارچوبه منبع خوبی از تیامین، فیبر، فولات، ویتامین A، C، E و K و کروم می باشد. 2 داروهاي ضد تشنج و هورمونهاي کورتیکواسترویید می توانند از طریق کاهش واکنش نسبت به ویتامین D برجذب کلسیم تاثیر بگذارند. این ویتامین بعنوان ویتامین ضد راشی تیسم نیز مشهور است.

طبق تحقیقات «به» خواص ضد ویروسی فراوانی دارد. کمیته غذا وتغذیه شوراي تحقیقات ملی ایالات متحده امریکا دریافت روزانه 5 میکروگرم یا 200IU براي بزرگسالان و 10 میکروگرم یا 400 IU براي کودکان و زنان باردار وشیرده توصیه می کند. آب این میوه، در درمان بیماری های قلبی عروقی، بیماری های تنفسی، کم خونی و آسم مفید است.مصرف منظم آن می تواند در درمان سل و نارسایی کبدی نیز موثر باشد. با این حال، کودکان و نوجوانان در جمعیتهای کمدرآمد و با درآمد متوسط که غذاهایی را میخورند که با ویتامین A و دیگر ریزمغذیها غنی شدهاند، ممکن است در مقایسه با افرادی که غذاهای اصلی غنینشده را مصرف میکنند، با خطر کمتر کمبود تحت بالینی ویتامین A مواجه هستند.

ما نسبتا مطمئن هستیم که غنیسازی مواد غذایی اصلی با ویتامین A و دیگر ریزمغذیها ممکن است وضعیت ویتامین A را بهبود نبخشد. ما نمیدانیم که غنیسازی ویتامین A چگونه بر دیگر شاخصهای سلامت مانند نرخ بیماری در جمعیت، مرگومیر، عوارض جانبی، مصرف غذا، نقصهای مادرزادی (برای زنان باردار) یا غلظت شیر مادر برای زنان شیرده تاثیر میگذارد. D به میزان 25 قطره در روز از روز پانزدهم پس از تولد تا حد اقل یکسالگی توصیه شده است. جهت تهیه روغن به ، به را تکه تکه کرده و بپزید سپس آب آنرا بگیرید و با دو برابر وزن آن روغن زیتون مخلوط کرده و آنقدر بجوشانید تا تمام آب آن بخار شود و فقط روغن باقی بماند البته قدت کنید که روغن نسوزد .

دیدگاهتان را بنویسید