برای تقویت سیستم ایمنی بدن چه بخوریم؟

در نوزادان، علایم کمبود ویتامین B12 شامل عدم رشد، تأخیر در رسیدن به نقاط عطف رشد معمولی و کم خونی مگالوبلاستیک است. مصرف این ویتامین در مبتلایان ام اس به عنوان مکمل، به کاهش سرعت پیشرفت بیماری کمک می کند. برای بهبود سریعتر این زخمها و عدم عفونت آنها پزشک سرمی تجویز خواهد کرد که هم زخمها را ضدعفونی کرده و هم در بهبود سریعتر آنها کمک خواهد کرد. همچنین، مصرف میوه به بهبود گردش خون کمک میکند و خطر ابتلا به حملات قلبی را کاهش میدهد. مکملها و گیاهان دارویی ممکن است موجب برخی تداخلات دارویی شوند، پزشک یا متخصص تغذیه و رژیم درمانی میتواند موارد بی خطر و دوز مصرف درست را به شما ارائه کند، یکی از این مکمل ها، ویتامین D است.

برای جلوگیری از عفونت هم پماد تجویز میشود که باید در در محلهای تعیین شده استفاده شود و هم قرص تجویز میشود که باید طبق دستور مصرف کرد. یکی از رایجترین داروها هیدروکورتیزون است البته مصرف این دارو برای افرادی که دیابت دارند ممنوع است. شاید بتوان گفت این دارو مشهورترین داروی مورد استفاده برای تقویت موها پس از عمل کاشت مو است. بعد از هر عمل جراحی امکان ایجاد عفونت وجود دارد.

در هر صورت پزشک داروهای خواب آور نیز تجویز خواهد کرد تا در صورت بدخوابی فرد در روزهای اول بعد از عمل مصرف کند. ممکن است برخی افراد پس از انجام کاشت مو به مشکلات خواب دچار شوند. اصولا بعد از چند روز خواب فرد به روال عادی برمیگردد. از جمله غذاهای سرشار از ویتامین ث می­توان به میوه و سبزیجات اشاره کرد. اگرچه عوارض جانبی جنسی برای این دارو وجود داشت، اما در ابتدا توجه کمی به حذف کلمه “همه” در مونوگرافی دارو در مورد وقایع جانبی جنسی شد.با این حال ، شواهد مستند ، مانند گزارشات موردی و نظرسنجی های کوچک ، باعث اضافه شدن واکنش جانبی “اختلال عملکرد جنسی که پس از قطع درمان نیز ادامه یافت ، از جمله اختلال نعوظ ، اختلالات میل جنسی ، اختلالات انزال و اختلالات ارگاسم” در سال ۲۰۱۲ تحت تجربه بازاریابی پس از فروش بخش از تک نگاری دارو اگرچه یک رابطه علیت قطعی هنوز برقرار نشده بود توجه فوری رسانه ها را جلب کرد.

در حالی که یک رژیم غذایی سالم نیاز به بسیاری از ویتامینها و مواد مغذی دارد، این فهرست جزئی تعدادی از انتخابهای سالم را که میتوانند مستقیما برای کمردرد مفید باشند، معرفی میکند. استفاده از کمپرس یخ برای صورت نیز موثر است اما برای سر نمیتوان از کمپرس یخ استفاده کرد. به علت وجود زخمهایی که در سر به وجود میآید نمیتوان از هر شامپویی استفاده کرد. این میوه استوایی، حاوی مواد معدنی مانند منیزیم، روی و فسفر است که گردش خون را تحریک کرده و در نتیجه، رشد مو را تسریع می کند. البته این مواد دارویی خوب هستند و دارای غلظت مناسبی از ترکیبات زعفران هستند اما مصرف زعفران اصل بسیار بهتر از این عصارهها میباشد چرا که ویتامینها و مواد معدنی استخراج شده به مرور زمان دچار اکسیداسیون میشوند و کارایی خود را از دست میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید