بهترین دارو برای تقویت حافظه

آنها سرشار از مواد معدنی و انواع مختلف ویتامین های گروه B هستند. درخت این میوه برای اولین بار درکشور چین، مناطق آسیایی و شمال آفریقا رشد کرد به طوری که گاهی در افسانهها و ادبیات این مناطق از این میوه نام برده شده است. آنتی اکسیدان های پلی فنل دارای مزیت هایی برای سلامتی از قبیل بهبود جریان خون، سلامت جسمی بهتر، کاهش آسیب اکسیداتیو و کاهش خطر بسیاری از بیماری ها می باشد. میوه خشک معمولا حاوی مقدار زیادی فیبر است و یک منبع عالی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنل ها است. بار دیگر آنتی اکسیدان های موجود در گیلاس نقش مهمی در سلامت چشم دارند.

در این مقاله از مجله سلامتی دکتر کرمانی در مورد اینکه ویتامینها چیستند، برای بدن ما چه اهمیتی دارند، انواع ویتامین کدام است، ویتامینهای ضروری بدن چه ویتامینهایی هستند و از چه منابعی امکان تأمین آنها وجود دارد، توضیح خواهیم داد و در نهایت، درباره مولتی ویتامینها، نقش و ضرورت آنها در بدن صحبت میکنیم. از سوی دیگر دارابی به دلیل فیبر فراوان به کاهش اشتها و سیری طولانی مدت در فرد کمک کرده و نشاسته و قند بدن را کاهش می دهد. هستهی کوبیده شدهی خرمالو نیز به دفع سنگ کلیهها کمک میکند.

انواع دیگر میوه های خشک نیز در دسترس هستند، گاهی اوقات در آبنبات ها می باشند. برخی می گویند میوه خشک یک میان وعده مغذی و سالم است، در حالی که دیگران ادعا می کنند که ضرر آن کمتر از آب نبات نیست. این میوه به دلیل شباهت زیاد به خرما در برخی کشورها به عنوان خرما چینی، خرما کرهای، خرمای قرمز یا خرمای هندی شناخته میشود. گلابی به دلیل میزان زیاد مس و آهن میتواند برای افرادی با مشکل آنمی (کمخونی) یا افرادی با کمبود مواد معدنی مناسب باشد. میوه خشک را می توان برای مدت طولانی تری از میوه های تازه نگهداری کرد و می تواند یک میان وعده مناسب باشد، مخصوصا در سفرهای طولانی که یخچال در دسترس نیست.

نگه داشتن غذا در حرارت اتاق به مدت طولانی نیز می تواند محتوای اسید فولیک آن را از بین ببرد. بهبود هضم غذا یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن و تضمین متابولیسم سریع است که دستگاههای بدن را بهینه نگه می دارد. با افزایش سوختوساز بدن امکان کاهش وزن بیشتر خواهد بود. استفاده از این ترکیب باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی و مغز میشود و شما بعد از مدتی احساس هوشیاری بیشتر و خستگی کمتری میکنید. میوه های خشک شده که به طور غیربهداشتی ذخیره شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به قارچ ها، آفلاتوکسین ها و سایر ترکیبات سمی آلوده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید