بهترین زمان مصرف ویتامین ها چه زمانی است؟

این ویتامین در بدن ذخیره نمی شود. مصرف آب نارنج میتواند ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند که در روزهای شیوع کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن یک از راههای مهار و مقابله با این ویروس است. دکتر «عزیزالله بران»، محقق اصلی این مطالعه از دانشگاه تولیدو، گفت: برای پی بردن به این موضوع که آیا ویتامین دی درمان موثری برای کووید-۱۹ است یا خیر، به مطالعات بیشتری نیاز است. بران گفت: برخی کشورها «ترکیب ویتامین ها» را برای درمان کووید-۱۹ ترویج کرده اند.

بران گفت: در آن زمان، شواهد کافی برای این کار وجود نداشت و محققان تنها بر اساس دادههای غیرکووید به این نتیجه رسیدند. طبق سرمقاله ژوئن ۲۰۲۱ که در مجله The Lancet منتشر شد، هند نیز معمولاً ویتامین سی، ویتامین دی و روی را برای مبتلایان به کووید-۱۹ تجویز میکند. با این حال هیچ مدرکی برای این باورها وجود ندارد؛ یک مطالعه فوریه ۲۰۲۱ نشان داد که مصرف مکملهای روی و ویتامین سی نه علائم کووید-۱۹ را کاهش میدهند و نه به بهبودی سریعتری منجر میشوند.

بدن انسان برای زندگی سالم و بهترین عملکرد به ویتامینها و مواد معدنی مختلف نیاز دارد. از مغز گردو که سرشار از ویتامین گروه B برای تهیه دارو هایی به منظور جوان سازی پوست بدن انسان انجام می شود استفاده می کنند. مطالعات نشان میدهد که مکملهای ویتامین E توانایی کلی اسپرم برای نفوذ به تخمک را افزایش میدهد. بدون حضور روی، اسپرم بالغ نمی­شود و قادر به حرکت در طول واژن و دهانهی رحم برای رسیدن به تخمک نخواهد بود. وی افزود: اگر مصرف این ویتامین در بیمارانی که سطح ویتامین دی طبیعی داشتند، مفید باشد در آن صورت مطمئناً میتوانید بگویید که مصرف ویتامین دی برای درمان کووید-۱۹ موثر است.

سطوح کم روی سبب نقایص کروموزومی در اسپرم شده که حتی در صورت وقوع لقاح و لانهگزینی نیز، سقط رخ خواهد داد. ویتامین D: ویتامین D برای تکوین طبیعی هسته اسپرم ضروری است و به حفظ کیفیت مایع منی و تعداد اسپرمها کمک میکند. این یعنی مصرف یک کاسه بزرگ گرانولا برای صبحانه، کمی افراطی است.

دیدگاهتان را بنویسید