بهترین مولتی ویتامین برای کودکان و بزرگسالان کدام است؟

ویتامین دی یکی از ویتامین های حیاتی و بسیار تاثیر گذار در بدن است . با وجود کارایی و اهمیت بالای این ویتامین فقر ویتامین دی در جهان بسیار شایع است و در زنان و کودکان شیوع بیشتری دارد . مطالعات زیادی در سراسر جهان در زمینه اثر گذاری ویتامین دی در پیشگیری از ابتلا به سرطان صورت گرفته است . نتایج آزماش ها نشان میدهد ویتامین دی می تواند از ابتلا به سرطان های مختلف جلوگیری کرده و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری کند.همچنین این تحقیقات نشان داد مصرف ویتامین دی می تواند رشد سلول های سرطانی را متوقف کند و اندازه تومور سرطانی را کاهش دهد.

برای بررسی میزان اثر گذاری ویتامین دی و نقش آن در پبشگیری از ابتلا به سرطان ابتدا باید به فعالیت های ویتامین دی و نقش آن در بدن بپردازیم . این ویتامین بیشتر بخاطر نقش خود در استحکام استخوان ها شناخته شده است حال این که این تنها کارایی این ویتامین نیست. اما اینها تنها بخشی از فعالیت های این ویتامین هستند. بالش محکم – به نظر میرسد بالش محکم هنگام خواب به برخی از افراد کمک میکند اما ممکن است درد را در برخی از افراد تشدید کند. هر یک از انواع ویتامین ب وظیفه­ مخصوص به خود را دارند اما برای جذب مناسب و بهترین مزایای سلامتی با یکدیگر همکاری میکنند.

علاوه بر آن این ویتامین در کارکرد بهتر سیستم ایمنی ، تعادل هورمون های پاراتیروئیدی ، دستگاه جنسی ، نیروی ماهیچه ها ، چرخه خواب و بیداری و انواع سوخت و ساز های بدن نقش پررنگی دارد. مولتی ویتامین هانسال و مولتی ویتامین هلسی هم از دیگر انواع مولتی ویتامین مشابه هستند. این ویتامین یا به عبارتی دیگر این هورمون ، می تواند با فعال سازی فرایند مرگ برنامه ریزی شده سلول ها از رشد تکثیر بی رویه سلول که در نهایت به سرطان می انجامد ،از ایجاد سرطان ها جلوگیری کند .

همچنین این بیماری می تواند از بروز بیماری های خود ایمنی (بیماری هایی که در اثر حمله دستگاه ایمنی بدن به سلول ها ایجاد می شود مثل ام اس) نیز جلوگیری کند. هرچند شایعاتی از تاثیر منفی این ویتامین بر سرطان سینه وجود دارد دارد با این حال برخی نیز از اثرات مثبت این ویتامین بر روی سرطان سینه گفته اند. ویتامین دی بر سرطان های مختلفی اثر گذار است و شواهد زیادی مبنی بر تاثیر این هورمون بر سرطان های روده بزرگ و راست روده ، لوزالمعده ، پروستات و برخی سرطان های نادر به دست آمده است .

دیدگاهتان را بنویسید