تاثیر کمبود ویتامین ها و ترکیبات بدن بر ناباروری – مرکز باروری و ناباروری اصفهان

ظاهرا انتخاب ویتامین هایی که می خواهید دریافت کنید تنها نیمی از مسیر است. مطالعات پیشنهاد می کند که اسید فولیک ممکن است با افسردگی بیش از هر ماده مغذی دیگری در ارتباط باشد و کمبود آن ممکن است در شیوع بالای افسردگی در سالمندی نقش مهمی داشته باشد. GABA مخفف نام یک نوع ماده شیمیایی است که به صورت طبیعی در مغز تولید می شود.

بسیاری از مکمل های جامد به آرامی مسیر گوارشی را می پیمایند و ممکن است روند جذبشان توسط غذاها و دیگر مواد شیمیایی متوقف شود. بد نیست، شما هم انواعی از موارد گفته شده را به سبد میوههای خود اضافه کنید تا از فواید بینظیر آن لذت ببرید. به علاوه ویتامین های محلول در آب کمک می کنند اضافات به جای ذخیره شدن در بدن از آن دفع شوند اما مواردی نیز وجود دارد که مکمل های جامد را برتر می کند. ویتامین د به جذب کلسیم و فسفر در بدن کمک می کند.

همچنین این محلول باعث می شود اسید معده با آنچه خوردید تماس پیدا نکند و موجب تحریک و سوزش سر دل نشود. این آنزیم ها را می توانید در آناناس و پاپایا پیدا کنید. مکمل های گازدار کاملا در آب حل می شوند بنابراین به سادگی از مسیر گوارشی عبور کرده و مقدار بیشتری از آن جذب بدن می شود. جهت تهیه روغن به ، به را تکه تکه کرده و بپزید سپس آب آنرا بگیرید و با دو برابر وزن آن روغن زیتون مخلوط کرده و آنقدر بجوشانید تا تمام آب آن بخار شود و فقط روغن باقی بماند البته قدت کنید که روغن نسوزد .

به سادگی می توانید مقداری از آن را در آبمیوه یا آب آشامیدنی کودک خود اضافه کنید تا مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی وارد برنامه غذایی او شود. بله فرق دارند. مکمل های خوراکی که به صورت نوشیدنی گازدار ارائه می شوند در واقع طوری طراحی شدند که مواد مغذی را به صورت موثر جذب بدنتان کنند. اگر فرزندتان به صورت طبیعی کمبود این ماده را دارد، ممکن است درگیر بی خوابی، مشکلات خلق و خو و اضطراب باشد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش میدهد که کمبود آهن شایعترین اختلال تغذیهای است و 2 میلیارد نفر را در کشورهای در حال توسعه و صنعتی درگیر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید