تخمدان­های آنها غیرفعال بود

نقش اصلی ویتامین D کمک به تنظیم ویا هموستاز کلسیم، فسفر و (تا حدی کمتر) منیزیم در خون است و برای رشد مناسب و سلامت استخوان حیاتی است. همچنین معروف است که خرمالو سطح قند خون را تنظیم میکند. نمونه مورد نیاز برای این آزمایش خون میباشد و نیازی به رعایت ناشتایی ندارد. تامین ویتامین D مورد نیاز بدن در این بیماری می تواند کمک کننده باشد. همچنین ثابت شده است که ویتامین D بر رشد سلولی و تمایز بسیاری از بافتهای دیگر تأثیر میگذارد و به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک میکند.

خواص و نقش انواع ویتامین ها ، در حفظ سلامتی و و طراوت بدن ، کاملا مشخص است . ویتامین D نقش اساسی در رشد و انقباض عضلات دارد و از طریق انتقال کلسیم و فسفر انقباض عضلات را تنظیم میکند. یعنی این امکان وجود دارد در آینده به خانواده ب اضافه شود. مواد غذایی و خوراکی هایی هستند که این ویتامین در آن ها وجود دارد. تغذیه صحیح و رشد گوساله­ها از مهمترین نکات در پرورش گاو شیری می­باشد که در صورت عدم تأمین آن مراحل بعدی تولید نیز متاثر خواهد شد (Radostits et al., 2001). عوامل و شرایط مختلف تغذیه­ای به عنوان مهم­ترین عامل موثر بر این روند همیشه مورد توجه پرورش دهندگان گوساله و تلیسه­های جایگزین بوده است.

و یا ممکن است در صورت وجود بیش از حد هورمون پاراتیروئید یا بیماریهایی مانند سارکوئیدوز یا برخی از لنفوم ها ایجاد شود. همچنین میتوان ویتامین E را به صورت مکملهای دارویی خوراکی مثل کپسول ویتامین ای ۴۰۰، قرص ویتامین ای و قطرههای خوراکی مصرف کرد. که مشورت با پزشک قبل از مصرف یک تقویت کننده شناختی یا داروی کار بسیار مهمی است این کار سلامت شما را حفظ میکند. ویتامین E: این ویتامین نیز یک آنتی اکسیدان محسوب می شود و می تواند یک گزینه موثر برای تقویت سیستم دفاعی بدن شما باشد. نبود ویتامین دی یکی از عوامل تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن می باشد.

افرادی که به میزان کافی در معرض آفتاب قرار ندارند ممکن است ویتامین دی مورد نیاز خود را از منابع غذایی یا مکملها دریافت کنند. قرار گرفتن در معرض آفتاب به طور کافی معمولاً دو بار در هفته و بین 5-20 دقیقه است. سطح بالای ویتامین D معمولاً نشان دهنده مصرف بیش از حد مکملها و قرصهای ویتامین یا سایر مکملهای غذایی است.

دیدگاهتان را بنویسید