جمهور – این میوه برای کم خون ها بسیارمفید است

با این وجود ، بر میزان مصرف ویتامین های محلول در چربی باید نظارت داشت زیر امکان بروز مسمومیت با آنها وجود دارد. تیامین مانند سایر ویتامین های گروه B محلول در آب است. این ماده مغذی همانند ویتامین های D و K ، یک ویتامین محلول در چربی است و به بهبود چین و چروک های پوست ، لکه های تیره پوست و تقویت کشسانی آن کمک می کند.

مصرف برخی مواد مغذی می تواند به بهبود عملکرد مغز کمک کند. در این میان برخی از ویتامین ها اثر مستقیم و برخی دیگر نقش مکمل و محرک سایر ویتامین ها را دارند. یک بررسی در سال 2017 نشان داد که ویتامین C از طریق افزایش تولید سلول های ایمنی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. وجود این ویتامین در بدن کودکان و سالمندان اهمیت زیادی دارد و ممکن است عدم وجود این ماده در بدن آنها موجب عدم جذب مواد مغذی دیگر شود. مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند موجب برخی عوارض جانبی مانند استفراغ ، سوزش سردل ، و اسهال شود.

مصرف خوراکی میوه گل نسترن، هیچگونه مسمومیتی ایجاد نمیکند و 100 گرم از آن حاوی بیش از 1200 میلیگرم ویتامین C است؛ مصرف مقادیر کم آن هیچ عارضهای در بر ندارد و در مورد مصرف مقدار زیاد و طولانی آن هم گزارشی ارائه نشده است؛ در کتب اروپایی، مانند کمیسیون E، عوارض مصرف مقدار زیاد این میوه ناشناخته گزارش شده است. افزون بر این ، رزوراترول می تواند با فعال کردن ژنی به نام SIRT1 از بدن در برابر پیری محافظت کند. با پیشرفت علم پزشکان هنوز تاکید زیادی بر روشهای سالمی همچون ورزش کردن، مراقبه، مدیتیشن، رژیم و غذاهای سالم دارند.

این امر، به ویژه، با شروع فصل سرما و شیوع انواع سرماخوردگیها، به طور چشمگیری افزایش مییابد. کلاژن انواع مختلفی دارد و بهترین گزینه برای مقابله با پیری ترکیبی از سه نوع 1، 2 و 3 است. زنان ممکن است روند از دست دادن کلاژن بدن خود را از دهه دوم زندگی خود و برخی حتی از 18 سالگی تجربه کنند. بهار نارنج مانند چای سبز و دیگر گیاهان دارویی، غنی از آنتیاکسیدان است که از بدن در برابر رادیکالهای آزاد محافظت میکنند، همچنین دمنوش بهار نارنج دارای خواص ضدالتهاب و ضدآلرژی است؛ بنابراین مصرف چای و دمنوش این گیاه، در درمان و پیشگیری از سرطان مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید