خواص ام و فواید آن برای بدن – خبرگزاری شاهد

ما به صورت متداول موضوعاتی را درباره ویتامین های دیگری مانند ویتامین ث و د و اهمیت این ویتامین ها می شنویم. این ویتامین همچنین نقش مهمی در حفظ سلامت غشای اسپرم دارد و اسپرم را در برابر آسیب رادیکالهای آزاد حفظ میکند. همچنین ویتامین E پوست سر را از آسیب های محیطی، خشکی و پوسته ریزی حفظ کرده و می تواند در تغذیه رسانی صحیح مو و در نتیجه سالم ماندن و شادابی مو ها موثر باشد. مصرف دزهای بالای ویتامین سی ممکن است باعث ابتلا به اسهال و حالت تهوع شود، در حالی که دزهای بالای ویتامین دی ممکن است باعث بروز تهوع، استفراغ، آسیب کلیوی یا پانکراتیت (التهاب لوزالمعده) شود.

مقامات بهداشتی کشور مصر در اوایل همه گیری، پزشکان را ملزم به تجویز ویتامین دی، ویتامین سی و روی برای بیماران علامت دار کووید-۱۹ میکردند. طبق سرمقاله ژوئن ۲۰۲۱ که در مجله The Lancet منتشر شد، هند نیز معمولاً ویتامین سی، ویتامین دی و روی را برای مبتلایان به کووید-۱۹ تجویز میکند.

مطالعات نشان میدهد که مکملهای ویتامین E توانایی کلی اسپرم برای نفوذ به تخمک را افزایش میدهد. سوختگی. تحقیقات اولیه نشان می دهد ویتامین E اعمال شده روی پوست ممکن است باعث بهبودی زخم سوختگی و کاهش عفونت شود. سطوح کم روی سبب نقایص کروموزومی در اسپرم شده که حتی در صورت وقوع لقاح و لانهگزینی نیز، سقط رخ خواهد داد. فولیکاسید: مطالعات نشان میدهد که مردانی با سطوح کم فولیکاسید (ویتامین B9)، شمارش اسپرم کمتری دارند. بیوتین: بسیاری از سیستم های بدن از فواید بیوتین استفاده می کنند و آن را در پوست، عصب، سیستم گوارشی، متابولیسم و سلول ها نشان می دهند.

بران گفت که برخی از بیماران در کلینیک اوهایو هنوز معتقدند ویتامینها علایم کووید-۱۹ را بهبود میبخشند. دقت کنید که میزان ویتامین مورد نیاز بدن انسان بسیار کمتر از آن چیزی است که گمان میکنید و مصرف بیش از نیاز برخی مواد معدنی و ویتامینها منجر به مشکلاتی برای بدن میشود. کمبود ویتامین D میزان حرکت جلورونده اسپرم را کاهش می دهد و میزان اسپرم دارای شکل طبیعی کمتر از حد نرمال است و همچنین باعث پوکی استخوان در مردان نابارور می شود. روی (Zn): روی (زینک) از دیگر عناصر لازم در بدن میباشد که برای ساخته شدن غشای خارجی و دم اسپرم ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید