خواص جادویی ویتامین E برای پوست، مو و سلامتی

این ویتامین برای متابولیسم استخوانهای سالم بسیار مهم است و اغلب در رژیم غذایی کمبود دارد. کمبود این ویتامین در بدن به صورت کمخونی مگالوبلاستیک بروز میکند و منجر به بروز عوارض شدیدی در خون محیطی و حال عمومی بدن میشود. ویتامین B6 به سیستم ایمنی در تولید آنتی بادی کمک میکند. دو ترکیب بسیار مهم در بدن ما در متابولیسم و تولید انرژی نقش دارند از فولات ساخته میشوند.

در واقع هنگامی که میگوییم زعفران برای درمان افسردگی مناسب است منظور ما این است که زعفران دارای مواد مغذی است که میتواند منجر به این خاصیت شود. تحقیقات حاکی از آن است که مصرف منظم مرکبات می تواند سطح سیترات را افزایش دهد. اسید فولیک اضافی و آهن برای یک نوزاد سالم بسیار مهم است.

فایدهی عمدهی پتاسیم برای سلامتی بدن جلوگیری از افزایش بیش از اندازهی سدیم در جریان خون است؛ به این ترتیب میتوان گفت با مصرف برگه زردآلو میتوانید از بیماری فشار خون بالا، و افزایش ناگهانی فشار خون، کلسترول و حتی قند خون به خوبی پیشگیری کنید. از آنجایی که این میوه حاوی فیبر است، میتواند قند خون را در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک کاهش دهد. همانطور که میدانید آنزیمها عوامل انجام واکنشهای بدن هستند و اگر آنزیمها نتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند بدن انسان به سرعت به بسیاری از اختلالات مبتلا خواهد شد.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در زعفران تحت عنوان ریز مغذیها طبقهبندی میشوند و این به معنی آن است که بدن ما به مقدار کمی از آنها احتیاج دارد. نیاسین یا ویتامین B3 یکی دیگر از ویتامین های زعفران است که نقش مهمی در بدن ما دارد. یکی از بیماری های شایع منجر شده از کمبود فولات بیماری پلاگر است که با علائمی همچون ضعف بدنی، افسردگی، کاهش وزن و افت هشیاری همراه است. خستگی، رنگپریدگی، ضعف و اختلال خواب از عوارض کمبود این ویتامین در بدن است. بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در زعفران به عنوان کوآنزیم آنزیم های بدن عمل میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید