خواص جادویی ویتامین E برای پوست، مو و سلامتی

خرمالو به خاطر داشتن ویتامین A و E باعث نرمی و لطافت پوست سرتان میشود و جلوی شوره سر را میگیرد. ویتامین B12 موجود در غذا پس از ورود به بدن ابتدا با پروتئینی به نام «هاپتوکورین» Haptocorrin (فاکتورR یا ترانس کوبالامین یک) ترشح شده از غدد بزاقی پیوند میشود. 2 تکه خرمالو خشک را در آب بجوشانید و سپس با آب لیمو ترش تازه و بلغور مخلوط کنید و 3 بار در روز از آن بخورید تا اسهال را درمان کند.

حتما تا به حال برای شما هم این سوال مطرح شده که سیب قرمز و زرد با هم چه تفاوتی دارند. میوه “به” بدن را تقویت میکند و برای بینایی مفید است. این داروها و مکملها با توجه به پرهیزها و نبایدهای خاص افراد دیابتی تهیه شده و به تقویت بخشهای تضعیف شده توسط قند خون بالا کمک میکند. محتویات این میوه میتواند انرژی مورد نیاز زنان باردار را تامین کند و همچنین سبب افزایش میزان خون در زنان باردار که از کمخونی رنج میبرند، شود. خرمالو خاصیت آبرسانی قوی برای پوست مخصوصا پوست صورت را دارد و استفاده از خرمالو یا آب خرمالو باعث طراوت و شادابی پوست صورت میشود و به روشن شدن رنگ پوست کمک می کند.

خرمالو ویتامینهایی مانند ویتامین A، ویتامین E و همچنین آنتیاکسیدان دارد. خرمالو حاوی ویتامین های A، B و C است که برای تقویت و رشد سریع مو مفید می باشند، همچنین خرمالو برای داشتن موهای سالم و پرپشت مفید می باشد. با توجه به اینکه ویتامین ب1 محلول در آب است، به مقدار کمی در کبد ذخیره میشود و از نیمه عمر پایینی در بدن انسان برخوردار است، لازم است افراد برای تامین آن، همواره منابع تامین کننده تیامین را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

از آنجاییکه سیب میوه در دسترسی است، مورد استقبال بیشتر افراد قرار میگیرد. از این میوه می توان در موارد شیرین و طعم دهندگی، مانند:مربا، ژله ها و نوشیدنی ها استفاده کرد. ابتدا به این میپردازیم که ویتامین E چیست و به جز قرص و مکمل دارویی در کدام مواد غذایی به صورت طبیعی وجود دارد و سپس ۱۱ خاصیت مهم این ویتامین را معرفی خواهیم کرد. همچنین در شیر، گوشت و میوه جات به مقدار کم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید