خواص سیب به شرح زیر است

این میوه، منبعی غنی از ویتامین C و K و… این میوه را با نام خربزه درختی، پاپایه و پاپیتا هم میشناسند. اسید کلروژنیک: این ترکیب در قهوه هم وجود دارد. او یازده داوطلب زندانی را در آمریکا تحت رژیمی قرار داد که مشابه رژیم بیماران پلاگری بود و بعد از 5 ماه در آنها عوارض بارز پلاگر (ورم پوست، اسهال و افسردگی) ایجاد شد و بعد ثابت کرد که عامل این بیماری تغذیه ای است.

حدود 13 ویتامین و 15 مادهی معدنی وجود دارند که بدن ما به آنها نیاز دارد. بیشتر مردم می دانند که مصرف میوه ها و سبزیجات برای سلامت بدن انسان مفید است، اما شاید افراد زیادی از تفاوت های موجود بین آنها آگاهی نداشته باشند. از دیدگاه آشپزی، میوه ها و سبزیجات بر اساس مزه طبقه بندی می شوند.

حداقل از نقطه نظر آشپزی، احتمالا برداشت بسیار خوبی از این که کدام مواد غذایی به عنوان میوه و کدام یک به عنوان سبزی در نظر گرفته شده اند، دارید. آیا با اسید هیالورونیک و منابع طبیعی آن آشنایی دارید؟ آیا میدانید چغندر شب یلدا، چه خواص شگفتانگیزی دارد؟ یکی از آن سنتهای کهن و دوستداشتنی، شب یلدا و آداب و رسومش است… آرامبخش بودن یکی دیگر از خواص درخت سدر است. میوه درخت سدر “کُنار” خوراکی است. استفاده از ضماد برگ درخت سدر برای بثورات جلدی و زخمهای پوستی بسیار مفید است.

همچنین خاصیت ضد میکروب و ضد قارچ داشته و برای درمان انگلهای پوستی مفید است. بشر سالها پیش از کشف داروهای شیمیایی گوناگون، بیماریهای مختلف را از طریق مواد طبیعی و گیاهان دارویی درمان میکرده است. هیالورونیک اسید که آن را با نام هیالورونان نیز میشناسند، اگرچه بهطور طبیعی توسط بدن تولید میشود، اما منابع زیادی مثل گوشت گاو، سبزیجات برگدار… پردازش غذا نیز محتوای ویتامین B خوراکیها را کاهش میدهد. بیوتین (Biotin) که به عنوان ویتامین B7 یا ویتامین H نیز شناخته میشود، یکی از ویتامینهای گروه B محلول در آب است.

دیدگاهتان را بنویسید