خواص شگفت انگیز پوست میوه ها!

کیوی، سرشار از این دو ویتامین ضروری است. مصرف این ویتامین در طول سالهای اولیه بلوغ، خطر ابتلا به سرطان سینه پیشرفته را در طول سالهای بعد زندگی کاهش میدهد. طبق تخقیقات مشخص شده است که مقدار زیاد فیبر و فلاونوئیدهایی از جمله پنسرین موجود در پوست کامکوات می تواند باعث کاهش قند خون ناشتا در افرادی که مبتلا به دیابت هستند شود. همچنین لازم است بدانید احتیاج به ویتامین B1 در دوران نقاهت بیماریها، ضعف عمومی، دوران شیردهی و انجام فعالیت و کارهای عضلانی زیاد بیشتر میشود. همچنین از سخت و سفت شدن شریانها جلوگیری میکند. ویتامین B اسید هیدروکلوریک تولید میکند تا پروتئینها، چربیها و کربوهیدراتها را تجزیه کند.

با توجه به اینکه سلولهای عصبی و مغز، انرژی را به صورت قند گلوکز از مواد غذایی دریافت میکنند (ولی سایر اندامها میتوانند از چربیها هم استفاده کنند) لذا در این میان، اندامهایی که بیشتر دچار عوارض کمبود B1 میشوند، مغز و اعصاب است. هرچند به مقدار کمی از آنها نیاز است، اما کمبود ویتامینها بر سلامت ما تاثیر بزرگی میگذارد! به طور خلاصه، خوردن روزانه کیوی، راهی عالی برای حفظ سلامت قلبی عروقی است. طب سنتی برای این مشکل راهکارهایی متنوعی ارائه داده است که استفاده از چای به صورت منظم یکی از آنها است، استفاده موضعی از چای بر روی موها نیزعلاوه برتقویت مو می تواند به کدر شدن رنگ آن کمک کند.

این ماده همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند. جویدن به دانه برای تقویت نیروی جنسی مفید است . بعضی از ویتامینهای B نیز به سلولها کمک میکنند چربی را بسوزانند و برای تولید انرژي گلوکز لازم را تامین کنند. احساس خستگی، عصبی و زود رنج شدن نیز از نشانههای کمبود این ویتامین است. به علاوه، کیوی به پایین آوردن سطح تری گلیسیرید خون نیز معروف است که چربی خون را بهبود می بخشد. از طرفی علائم اختلال کم توجهی-بیش فعالی را بهبود میبخشد. کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر: طبق گفته محققان دانشگاه «شفیلد» جذب مکمل ویتامین دی ممکن است بعضی از علائم سندرم روده تحریکپذیر مانند درد شکمی، التهاب، اسهال و یبوست را از بین ببرد.

اما در طرف مقابل، اگر به سراغ پودر، مایع، قرص جوشان یا قرص ویتامین c بروید ممکن است در دراز مدت یک سری از عوارض گریبان گیر شما شوند. تحقیقات اخیر نشان میدهند که آلبالو باعث حذف چربی اضافی بدن و افزایش ملاتونین میشود، و به این ترتیب باعث ایجاد یک چرخهی خواب سالم میشود. آن را به مخلوط سبزیجات اضافه کنید، یا با آووکادو و میگو میل کنید ، و یا اینکه از یک لیوان از آب تازه غنی از آنتی اکسیدان آن لذت ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید