خواص فوق العاده دمنوش عناب +دستور تهیه آن

ویتامین B5: (اسید پانتوتنیک) برای سوخت و ساز مواد غذایی ضروری است. همچنین برای عملکرد قلب و عماکرد طبیعی سلولهای عصبی ضروری است. به همین منظور چکاب دوره ای سطح ویتامین های بدن امری ضروری می باشد. ویتامین D می تواند از نور خورشید دریافت شود و با جذب کلسیم از منابع مختلف به رشد بافت های استخوانی کمک کند. با این حال، چند استثنا وجود دارد. اثرات مثبت بر فکر و ذهن – احیای روحیه و خوشحال بودن – از بین برنده افسردگی ناشی از انواع سردردها – تقویت کننده قلب، کبد و معده – مفید برای زخم معده – تحریک کننده اشتها – نرم کننده سینه – ادرارآور و کمک به هضم غذا – جلوگیری از التهاب پلک و استراحت چشمان خسته ؛ به این طریق که چند قاچ به تازه را روی محل درد قرار دهید.

قند خون را کاهش میدهد: عناب میتواند قندخون را کاهش دهد و این ویژگی میتواند در درمان دیابت و سایر اختلالات متابولیکی مفید باشد. بنابراین جای تعجب نیست که بعضی از افراد به دنبال درمان ناباروری با داروهای گیاهی و مکملها به عنوان یک درمان جایگزین احتمالی هستند. ـ به دانه برای درمان سرفه، خشونت حلق، رفع عطش، حرارت معده، رفع سوزش دهان و زبان و رفع گرفتگی صدا مفید است؛ به این منظور باید ۳۰ گرم به دانه را در نیم لیتر آب جوشاند، صبح و ظهر و شب یک استکان میل نمود و برای سوزش زبان، مدتی آن را در دهان نگه داشت.

کمبود ویتامین C ممکن است باعث بروز عوارضی مانندخونریزی لثه، خشکی پوست و آثار خون مردگی در زیر آن شود. میوه به درمانی موثر برای تعوع صبحگاهی است. D3 در درون بدن به هورمون تبدیل میشود و در جریان خون به گردش درمیآید تا به جذب کلسیم و فسفری که در منابع غذایی هضم شده درون بدن وجود دارد، کمک کند. به همین دلیل است که باید از غذاهای پر ویتامین استفاده کرد زیرا آنها نمی توانند به طور مستقیم در بدن تولید شوند و کمبود آنها می تواند منجر به بیماری های متعددی شود. همانطور که پیشتر ذکر شد، کمبود هر کدام از ویتامین ها به عملکرد بخش های ویژه ای از بدن صدمه میزند.

کمبود ویتامین ث سبب میشود که اسپرمها به هم بچسبند و این حالت سبب ۱۶٪ موارد ناباروری در مردان میشود. نعوظ آلت تناسلی مردان در رابطه جنسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ماهی ، محصولات لبنی مانند ماست ، پنیر و شیر و روغن ماهی مقادیری از ویتامین D موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید