خواص فوق العاده دمنوش عناب +دستور تهیه آن

در واقع، بر اساس آمار منشر شده در سالهای ۲۰۰۶-۲۰۰۵، به طور قطع بیش از ۴۱.۶٪ از جمعیت امریکا از کمبود این ویتامین یا این هورمونِ حیاتی رنج میبرند. پوکی استخوان بیشتر در زنان شایع است اما مردان بالغ که بیش از ۵۰ سال سن دارند نیز ممکن است با افزایش خطر این شرایط مواجه باشند. با این وجود، برای نتیجه گیری قطعی در مورد مصرف مصرف مکمل های ویتامین D و مفید بودن آن برای ورزشکاران به پژوهش های بیشتری در این زمینه نیاز است.

بیشتر مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی دارای مقادیر کم کلسیم هستند. مصرف مکمل های کلسیم گزینه دیگری است که می توان مد نظر قرار داد. مصرف لبنیات بیشتر یا محصولات جایگزین شیر می تواند به افزایش دریافت کلسیم کمک کند. مصرف خرما به خصوص برای زنان باردار بسیار مفید بوده و به پیشگیری از عوارض بارداری کمک می کند. مردان با زنان تفاوت های اساسی دارند از جمله در نیازهای تغذیه ای زنان به مواد مغذی خاصی در طول دوران بارداری و شیردهی نیاز دارند در حالی که مردان برای حفظ توده استخوانی، عضلانی و پیشگیری از سرطان پروستات به مواد مغذی دیگری نیازمند هستند.

در ابتدای این فرآیند، سطح نشاسته مقاوم در یک قطعه از محصول زیاد است و با تبدیل نشاسته به قند، میزانش کاهش مییابد. اهمیت ویتامین D آنقدر زیاد است که درباره این ویتامین نه تنها مقالههای علمی بهروز وجود دارد بلکه در روایتها و داستانها هم به آن پرداخته شده است.

ویتامین D نقش مهمی در سلامت استخوان ایفا می کند و مطالعات مختلف به بررسی اهمیت آن به عنوان یک مکمل برای ورزشکاران پرداخته اند. مکمل ها نیز یک روش ساده برای افزایش مصرف ویتامین B۱۲ هستند. گزینه دیگر مصرف بیشتر غذاهای حاوی این ویتامین مانند غلات صبحانه غنی شده یا مخمر تغذیه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید