خواص فوق العاده دمنوش عناب +دستور تهیه آن

و مکمل های ویتامین D نیز در دسترس هستند. پوست رنگ پریده یا زرد، که در اثر کم خونی ایجاد میشود، نیز نشانه دیگری از کمبود ویتامین B-12 است. این وضعیت به دلیل نقش ویتامین B-12 در ساخت میلین های عصبی اتفاق می افتد. کمبود ویتامین B-12 می تواند منجر به مشکلات جسمی و روحی متعددی شود.

اگر میزان فولات در بدن زن قبل و حین دوران بارداری به اندازه­ کافی بالا باشد، خطر بروز برخی مشکلات مادرزادی که روی مغز و نخاع تاثیر می­گذارد کاهش می­یابد. گلبول های قرمز در اکسیژن رسانی به نقاط مختلف بدن نقش داشته و کمبود آن ها، مشکلات زیادی را ایجاد می کند. ویتامین B12 همچنین در تشکیل گلبولهای قرمز خون نقش مهمی ایفا میکند، گلبولهایی که کمبودشان به رنگ پریدگی و بد منظر شدن ناخنها منجر میشود.

به طور کلی نیاسین نقش مهمی در سلامت پوست ایفا می نماید. خوراکی های بسیاری دارای نیاسین هستند: سیب زمینی پخته، جگر، جوی دو سر، پنیرخامه ای، لوبیا چیتی، بادام زمینی، مرغ، ماهی و … برخلاف ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی برای جذب مناسب به چربی وابسته هستند. اگر میزان این ویتامین در بدن کاهش یابد و به مرز خطرناکی برسد علائم متفاوتی مثل بی اشتهایی، سردرد، آب مروارید بیانگر آن هستند. در مصرف هیچ یک از این ویتامین ها نباید زیاده روی کرد. لیکوپن موجود در این میوه هم که در واقع یک آنتی اکسیدان است، احتمال بروز سرطان را کاهش میدهد.

این ویتامین حتما باید در سیستم گوارشی وجود داشته باشد تا وارد خون شود زیرا بدن توانایی ذخیره کردن آن را ندارد. این گروه ویتامین برای سلامت پوست، مو، عضله و مغز مورد نیازند و در عملکرد سیستم عصبی نفش کلیدی دارند. همچنین، خستگی، تهوع، استفراغ و اسهال، کاهش اشتها، کاهش وزن، افزایش ضربان قلب و تنفس کوتاه نیز می توانند در اثر کمبود این ویتامین رخ دهند. عناب ممکن است به خودی خود استفاده شود و همچنین در مکملها و یا با ترکیب سایر داروهای طبیعی نیز یافت شود. استرس عامل مستقیم و غیرمستقیم بیشتر بیماری های خطرناک می باشد به همین دلیل وجود ویتامین B5 از ابتلا و تشدید بیماری های دیگر نیز جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید