خواص میوه فیسالیس چیست؟

ویتامین ای با چاقی هم در ارتباط است. داروها:کلستیرامین، سالیسیلات، ریفامپین، ایسونیازید و باربیورات ها؛ برخی از داروهای رایجی هستند که با کمبود ویتامین کا در ارتباط می باشند. علاوه بر مواد معدنی، ویتامینها نیز مورد نیاز بدن هستند؛ زیرا بدون حضور آنها در غذا، سلامتی و تعادل اعضای بدن ناپایدار میشود و در اعمال حیاتی اختلالاتی ایجاد میگردد و عوارضی بروز میکند که گاه منجر به مرگ میشود. موز پروتئین بسیار کمی دارد و تقریبا بدون چربی است. بنابراین به خانم هایی که باردار هستند (یا ممکن است باردار شوند) توصیه می شود مکمل ویتامین A و منابع بیش از حد این ویتامین ( مانند جگر) را مخصوصا در چند هفته اول بارداری بسیار با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف کنند.

با پیشرفت کمبود این ویتامین در گوشه دهان زخم ایجاد میشود و فرد نمیتواند دهانش را به راحتی باز کند، زبان فرد ارغوانی رنگ، متورم و دردناک میشود البته همه این علائم با هم بروز نمیکند گاهی فقط یک یا چند علامت در فرد دیده میشود . میوه های خشک سرشار از فیبر هستند، بدن برای منظم بودن و سلامت روده به فیبر نیاز دارد، اما فیبر زیاد باعث اذیت شدن روده ها می شود پس برای در امان ماندن از این ضررها شما می توانید مصرف میوه های خشک را در چند وعده تقسیم کنید و اگر نیاز به افزایش فیبر بدن دارید، مصرف این مواد را طی چندین هفته کم کم افزایش دهید تا زمانی که بدن شما برای دریافت حجم کافی از فیبر اضافی آماده شود و با مشکلات گوارشی روبرو نشوید.

تنظیم طبیعی هورمونها توسط ویتامین ای باعث میشود چرخه قاعدگی شما منظم نگه داشته شود. یا نوشیدنی از پودر طبیعی بنوشید. مسمومیت با ویتامین A در کوتاه مدت (به عنوان مثال 150 میلی گرم به طور همزمان) می تواند باعث تهوع و استفراغ ، سردرد و برخی از مشکلات سیستم عصبی شود. برخی از متخصصان باور دارند ویتامین ای بر مراحل اولیهی رشد مغز و اعصاب اثرگذار است. کمبود ویتامین E را میتوان با مصرف مواد غذایی از جمله انواع آجیل، روغنهای گیاهی و برخی از سبزیجات، یا از طریق مکملهایی مثل قرص ویتامین E برطرف کرد.

بنابراین حتما پیش از مصرف قرص یا مکمل ویتامین E باید با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنید. بنابراین باید با خوردن غذاها یا مکملها آن را به بدن خود برسانیم. در پژوهشی دانشمندان به این نتیجه رسیدند که وجود چربی در غذا باعث میشود که ویتامین ث خاصیت ضد سرطانی خود را از دست بدهد. افرادی که داروهایی مانند کلیسترامین ،داروهای ضد قارچ، داروهای درمان ایدز، داروهای ضد تشنج و گلوکوکورتیکوئیدها مصرف می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید