خواص میوه فیسالیس چیست؟

دادن این ویتامین به زنان باردار بسیار مفید است، چرا که از ناهنجاری های عصبی زمان تولد، مانند نقص لوله عصبی نوزادان(اسپینا بیفیدا) جلوگیری می کند. این وظیفه در هنگام تقسیم سلولی و رشد بسیار مهم است، پس مصرف آن برای زنان باردار و نوزادان ضروری است. میوه انار دارای 2 ماده مهم به نام های پونیسیک اسید و پونیکالاجین است. ویتامین B12 یک ویتامین حساس و مهم است . مکمل اسید فولیک برای کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B12 مفید است. این ویتامین را باید در آب حل کرد سپس مورد استفاده قرار داد .. کمبود این ویتامین در کل عملکرد بدن تاثیر می گذارد و انتقال اکسیژن را با کندی مواجه میکند همچنین میتواند موجب ضعیف شدن سیستم دفاعی شود.

۹. عملکرد دستگاه گوارش را ارتقاء میدهد. فنیتوئین و پیریمیدون ممکن است غلظتهای سرمی فولات را کاهش دهند و در صورت مصرف طولانی مدت ، موجب بروز نشانههای کمبود اسید فولیک شوند. کمبود آن بویژه در سیستم عصبی و خونسازی موثر است. برای اطمینان از نبود مشکلی در سیستم گردش خون وجود پتاسیم الزامی می باشد و پتاسیم در کامکوات به میزان زیادی وجود دارد.

فایدهی عمدهی پتاسیم برای سلامتی بدن جلوگیری از افزایش بیش از اندازهی سدیم در جریان خون است؛ به این ترتیب میتوان گفت با مصرف برگه زردآلو میتوانید از بیماری فشار خون بالا، و افزایش ناگهانی فشار خون، کلسترول و حتی قند خون به خوبی پیشگیری کنید. 3. آنها غنی از مواد معدنی مانند کلسیم ، آهن ، منیزیم ، فسفر ، پتاسیم ، مس و منگنز هستند که عملکردهای ساختاری و بیولوژیکی را برای حفظ حیات بازی می کنند.

سیر و پیاز حاوی آلیسین می بشاند که دارای خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتریایی می باشند و می توانند عملکر مشابهی مانند یک آنتی بیوتیک خفیف را ایفا کنند. قطره های این ویتامین حاوی 400واحد RDA از این نوع ویتامین است. یک میزان RDA رسمی برای ویتامین B5 وجود ندارد، با این حال فقدان پانتوتنیک اسید معمولا با فقدان دیگر ویتامین های گروه B همراه است. پانتوتنیک اسید در بدن انسان مسمومیت ایجاد نمی کند. آنتاگونیستهای اسید فولیک، (پیریمتامین، تریمتوپریم یا تریامترن، آمینو سالیسیلیک اسید، کلرامفنیکل، متوتروکسات) و قرصهای ضد بارداری، ممکن است موجب کمبود دی هیدروفولات ردوکتاز شوند و در نتیجه ممکن است در کاربرد اسید فولیک ایجاد اختلال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید