خواص میوه منگوستین (ترگیل) : طعم – فواید و طرز خوردن میوه منگوستین

با این حال، علائم کمبود ویتامین ب ۵ ممکن است در افرادی که سوءتغذیه شدید دارند، بروز پیدا کند. ریبوفلاوین به بدن کمک میکند چربیها، داروها و هورمونهای استروئیدی را تجزیه کند. علاوه بر این، پیام رسانهای شیمیایی را فرموله میکند تا از یک اندام به اندام دیگر بروند و دستورالعملهایی را صادر کنند که به حفظ بقای ما کمک کند. علاوه بر این، ویتامین ب ۷ به انتقال دی اکسید کربن کمک کرده و در حفظ سطح قند خون مفید واقع میشود.

گلابی فیبر فراوانی درد، و آنتی اکسیدان موجود در آن با تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک میکند تا با بسیاری از مشکلات سلامتی مبارزه کنید. پیریودوکسین، بخشی از ویتامین B کمپلکس، نیز به تولید هورمونهای خاصی در مغز کمک میکند که تحت عنوان انتقال دهندههای عصبی شناخته میشوند. فلفلهای قرمز، سطح هورمون اندورفین و سرتونین را افزایش داده و باعث حذف درد میشوند و به این ترتیب فرد احساس راحتی میکند. رادیکالهای آزاد، دستهای از مولکولهایی هستند که وقتی بدن مواد غذایی را تجزیه میکند یا در معرض دود دخانیات و تابش اشعههای مضر قرار میگیرد، تولید میشوند. این میوه استوایی، حاوی مواد معدنی مانند منیزیم، روی و فسفر است که گردش خون را تحریک کرده و در نتیجه، رشد مو را تسریع می کند.

بنابراین این مواد زائد در بدن باقی میماند و این مسئله به مرور موجب تحریک دریچه مری یا دهانه معده در خانمهای باردار میشود. مصرف ۱۵ میلی گرم این ویتامین در روز برای بدن کافی است. مصرف گلابی فواید زیادی دارد که مهترین آن در مورد پوست و مو است.

ویتامین B12 به صورت دو نوع کوآنزیم فعال «متیل کوبالامین» و «5-دیوکسیآدنوزیل کوبالامین» در متابولیسم سلولی نقش دارد. تیامین این وظایف را به صورت فعال به عنوان بخشی از کوآنزیم تیامین پیروفسفات انجام میدهد. ویتامین B5 بخشی از کوآنزیم A یا (CoA) و بخشی از مجموعه ویتامین B2 است. افزودن اسید فولیک به محصولات غذایی مختلف به خصوص غلات باعث شده است که کمبود فولات در افراد به ندرت اتفاق بیافتد. خوش بختانه، یکی از آن میوه هایی است که افراد دیابتی می توانند بدون نگران شدن از وضعیت سلامتی شان آن را بخورند و این به دلیل فیبر بالا و فروکتوز موجود در آن است.

دیدگاهتان را بنویسید