خواص میوه نارنج، از درمان سرماخوردگی تا تقویت سیستم ایمنی

در مطالعاتی که بیش از یک دهه طول کشید، پزشکان اثرات مصرف روزانه مولتی ویتامین در ۱۴ هزار مرد میانسال بررسی کردند. سالها است پزشکان درباره تأثیر مولتی ویتامینها بر عملکرد مغز و سلامت چشم مطالعه میکنند. بر اساس مطالعهای، مصرف ویتامینهای آنتیاکسیدانی و مواد معدنی ممکن است سرعت پیشرفت این بیماری را کاهش دهند.

ویتامینهای E و K نسبتا غیر سمی هستند اما ویتامین A و D اگر بیش از حد مصرف شوند، اثرات سمی روی بدن خواهند داشت. اگر هم خود پزشک آن را به شما تجویز کرده باشد، مسلما میداند که مزایای آن برای شما بیشتر از عوارض جانبی آن است. در صورتیکه هر یک از این عوارض مدتی طولانی باقی ماند یا بدتر شد، حتما به پزشک مراجعه کنید. از عوارض معمول مولتی ویتامین میتوان به یبوست، اسهال یا ناراحتی معده اشاره کرد.

این عوارض معمولا موقت هستند و پس از مدتی که بدن به دارو عادت کرد، رفع میشوند. عوارض جانبی مولتی ویتامین کداماند؟ مولتی ویتامینها برای هر کسی مناسب نیستند و برخی افراد اصلا به آن نیاز ندارند. به همین دلیل بدن در این شرایط، برای جلوگیری از مشکلاتی که گفتیم، به برخی از ویتامینها و املاح نیاز بیشتری دارد. ۳. از فشار خون بالا و حملهی قلبی جلوگیری میکند. با اینحال هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این دارو از این بیماری در مراحل اولیه جلوگیری میکند. چندین مطالعه نشان دادهاند که مولتی ویتامینها میتوانند قدرت حافظه افراد سالمند را بهبود بخشند و علاوه بر آن در خلق و خوی افراد بهخوبی تأثیر گذارند.

با توجه به تحقیقات انجامشده، کمبود مواد مغذی و خلق و خوی بد با هم ارتباط نزدیک دارند و مصرف مولتی ویتامین به بهتر شدن روحیه افراد و کاهش علائم افسردگی میانجامد. اگر پوست شما بهسرعت خشک میشود، احتمالاً دچار کمبود ویتامین A شدهاید. از آنجا که خواص گل نسترن در هر حالتی به خوبی حفظ میشود، میتوانید آن را خشک کرده یا در فریزر نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید