خواص میوه چیست؟

ویتامین B2 همراه با سایر مواد مغذی برای داشتن قدرت بینایی طبیعی اهمیت دارد. کمبود شدید و مزمن ویتامین B1 سبب بروز بیماری بری بری می شود که همراه با اختلالات عصبی شدید است و اگر درمانی صورت نگیرد سبب تخریب سیستم اعصاب و حتی مرگ می گردد. با ما همراه باشید تا در مورد این میوه پاییزی بیشتر آشنا شوید.

مصرف پروتئین برای عملکرد سالم بدن ما ضروری است و میوه اژدها منبع خوبی از پروتئین است. میوه به سرشار از ویتامینهای A، B و C است و برای درمان بسیاری از بیماریها از قبیل سوزش مجاری ادراری، تنگی نفس، سردردهای مزمن، التهاب روده، عفونتهای رودهای و ورم حاد معده از نوع خونی، جلوگیری از سقط جنین و کاهش بوی بد عرق بدن تاثیر زیادی دارد. همچنین از مزایای آب «به» میتوان به جلوگیری از خونریزی، تهوع و استفراغ غیرارادی، درمان سردرد و تشنگی اشاره کرد. آب میوه کاکتوس را می توان به راحتی در منزل تهیه کرد. اساساً میوه اژدها سیستم ایمنی بدن شمارا ازهرجهت تقویت میکنند، بنابراین اگر احساس میکنید که تحت شرایط آب و هوایی اغلب مریض می شوید یا احساس میکنید که شما در معرض خطر ابتلا به سرطان هستید، ممکن است مصرف میوه اژدها برای شما و غلبه بر این موارد مؤثر باشد.

این ویتامین برای تکثیر سلولی (خونسازی) و عملکرد سیستم عصبی ضروری می باشد. اسیدهای چرب ضروری از رسوب و انباشته شدن کلسترول در جدار رگها جلوگیری میکند.در لطافت پوست و مو مفید است.در برابر آثار زیان بخش اشعه ایکس تا حدودی بدن را محافظت میکند.با بیماریهای قلبی مبارزه میکند و برای کاهش وزن و سوختن چربیها موثر است. مزایای مصرف این میوه شامل تقویت سیستم ایمنی، متابولیسم بدن و روند صحیح گوارش است. هنگام ناشتا بودن به هیچ عنوان از میوه «به» استفاده نکنید؛ چراکه ممکن است به دستگاه گوارش انسان آسیب بزند.

میوه اژدها دارای محتوای فیبر بسیار بالایی هستند و این بدین معنی است که آنها میتوانند با تولید حجم زیاد حرکتهای روده را تسهیل کنند، از عبور راحت و تسهیل شده مواد از دستگاه گوارشی، تحریک حرکت رودهای و ایجاد اثر گوارشی کمک میکند. اگر قصد خرید را داشتید حتما رنگ زرد آن را انتخاب کنید؛ چراکه رنگ سبز آن همانند سایر میوههای دیگر نرسیده و کال است و ممکن است زمان مصرف، باعث ایجاد مشکل شود. خرمالو درختی از گیاهان گلدار دولپهای است که تقریباً دارای ۵۰۰-۴۵۰ گونه برگریز و درختان همیشه سبز است.

دیدگاهتان را بنویسید