خواص میوه کامکوات؛ 20 خاصیت عالی کامکوات برای سلامت زیبایی پوست و مو

چه عواملی باعث کمبود ویتامین D میشود؟ این اختلالات سبب میشود که مبتلایان به خوبی چربی را تحمل نمیکنند و با خطر کمبود ویتامین دی روبهرو شوند. برچسبهای مواد غذایی را بررسی کنید تا از میزان ویتامین دی آنها مطلع شوید. بنابراین ممکن است به مصرف مکملهای ویتامین دی نیاز پیدا کنید. شما همچنین میتوانید ویتامین دی را از مواد غذایی غنی شده جذب کنید. درست است که نور خورشید باعث تولید و جذب ویتامین دی در پوست میشود اما قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش میدهد. گروههای زیر بیش از همه در معرض خطر کمبود ویتامین دی هستند.

بهترین روش جذب ویتامین دی مورد نیاز بدن، خوردن انواع غذاهای سالم از تمام گروههای غذایی است. 2. مقدار کافی ویتامین دی از غذا جذب نمیکنید (احتمالا مشکل سوء جذب دارید). مصرف مکملهای گیاهی مانند شنبلیله و آشواگاندا یکی ازدرمانهای گیاهی برای حل این مشکل میباشد. در این رابطه بهتر است بدانید که این مکملها چیزی بیش از ریزمغذیها و ویتامینها نیستند و هیچ ماده معجزه گری در آنها وجود ندارد. همچنین عوارض مانند سردرد، تهوع، استفراغ، ضعف، تشنگی زیاد، افزایش حجم ادرار، یبوست، تأخیر در رشد در طفلهای شیرخوار، مشکلات گوارشی و شکنندگی استخوان نیز از دیگر عوارض مصرف بیش از اندازه ویتامین D میباشد.

درحالیکه مصرف یک عدد گلابی بهتنهایی ۱۸ درصد از نیاز روزانهی ما به فیبر را تأمین میکند، میتواند تأثیر قوی در بهبود عملکرد دستگاه گوارشی داشته باشد. 4. کبد یا کلیههای شما نمیتوانند ویتامین دی را در بدن شما به حالت فعالش تبدیل کنند. 5. احتمالا داروهایی مصرف میکنید که مانع جذب یا تبدیل ویتامین دی در بدنتان میشود.

اگر از مکملهای مصنوعی استفاده میکنید دوزها نباید از ۱۰۰۰ واحد بین المللی (IU) در روز فراتر رود. اضافه وزن هم ممکن است شما را با کمبود ویتامین d مواجه کند، زیرا چربی موجود در بدن به ویتامین دی متصل شده و مانع ورود آن به خون شما میشود. زیرا ممکن است ناسازگاری برخی داروهای پوست و مو با ویتامین A میتواند خشکی و آسیبپذیرتر شدن پوست و مو را به همراه داشته باشد. زیرا یا بدن انسان به اندازه­ کافی ویتامین تولید نمی­کند یا اصلا تولید نمی­کند. گوجه فرنگی خشک که غالباً به عنوان پودر پیتزا، سالاد و سایر دستورهای غذایی شیرین اضافه میشود، یک انتخاب مقوی است.

دیدگاهتان را بنویسید