خواص ویتامین سی برای بدن

همچنین مصرف زیاد مکملهای این ویتامین ممکن است منجر به سنگ کلیه شود. کیوی، یک ملین طبیعی است که به عنوان درمانی برای یبوست شناخته می شود. گرانولا یک خوراکی خوشمزه و خوش طعم است که به عنوان صبحانه و میان وعده مصرف می شود، گرانولا یک خوراکی سالم و پرانرژی است و از مواد بسیار مغذی و مفید تشکیل شده است.

از آنجایی که ویتامین ث محلول در آب است، همانند یک ماده ادرارآور عمل می کند و باعث می شود که کلیه ها، سدیم و آب بیشتری را از بدن خارج کنند که این به شل شدن دیواره های عروق خون و درنتیجه پایین آمدن فشارخون کمک می کند. اِلـکارنیتین در اپیدیدیم ترشح میشود و ویژگیهای آنتیاکسیدانی آن کمک به حفظ اسپرم در برابر آسیبهای احتمالی میکند. کلسیم: کلسیم نقش کلیدی در تضمین تحرک مناسب اسپرم ایفا میکند. سلنیوم تشکیل اسپرم، کمیت، ساختار، کیفیت، تحرک و عملکرد آن را بهبود میبخشد.

ساختمان مولکول DNA از مارپیچ دو رشته ای پروتئینی تشکیل شده که با پیوندهای شکننده و ظریف شیمیایی به یکدیگر متصل شده اند و شکل نردبان پیچ خورده را به خود می گیرند. بالارفتن میزان هوموسیستئین با ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، افسردگی و آلزایمر در ارتبــاط است، برخی از محققین حتی ارتباط بین این ویتامین و سرطان رحم را مطرح کرده اند. اسید فولیک همراه با ویتامین هایB6و B12 میزان هوموسیستئین خون را کنترل می کند. نقـش اسید فولیک در عملکرد طبیعی مغز حیاتی است و نقش مهمی در سلامت روانی ایفا می کند. مصرف گریپ فروت باعث می شود که کلسترول بد خون کاهش پیدا کرده و بیش از حد بالا نرود.

همچنین دارای دو ترکیب طبیعی به نام های آلیسین و سلنیوم است ،که به فرآیند پاکسازی کبد کمک می کنند و از کبد در برابر آسیب سموم محافظت می کنندر علاوه بر آن، سیر میزان کلسترول و تری گلیسرید را کاهش می دهد، که مانند بار سنگینی برای کبد هستند و مانع از عملکرد درست کبد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید