خواص ویتامین سی برای بدن

ویتامین D فرمهای مختلفی دارد که مهمترین آنها D₂ و D₃ هستند. ویتامین D₃ در کپسول مگنیفورت، تنها ویتامین کوله کلسیفرول موجود در منبع طبیعی غیرحیوانی است که به دلیل منشا خاص آن گلسنگ (Lichen) به هیچ وجه چربی حیوانی نداشته و فاقد لانولین است. برای تهیه ویتامین D₃ این محصول، گونههایی از گلسنگ (Lichen) که در کانادا، اسکاندیناوی و ایرلند میرویند انتخاب شدهاند و فاقد هرگونه آلودگی ناشی از آفت کشها هستند.

این نوع خاص ویتامین D₃ برای کسانی که از رژیمهای گیاهخواری پیروی میکنند و بالاخص وگانها بسیار مناسب است، زیرا منشا غیر حیوانی دارد. پوست موز از نظر آنتی اکسیدان بسیار غنی است، خواص ضد التهابی نیز دارد. ویتامین K باعث فعال شدن پروتئینها و کلسیم در فرآیند انعقاد خون میشود و ممکن است بتواند باعث پیشگیری از شکستگیها استخوان ران یا همان استخوان فمور نیز بشود. در صورتی که کودک شما زیر یک سال دارد، روزی 1 میلیلیتر بعد از غذا خوردن برای او کافی است. در مورد اینکه مولتی ویتامین باید شامل چه موادی باشد، استانداردی وجود ندارد و ترکیب مواد مغذی آن، در هر برند و محصولی متفاوت است.

ویتامین B6 موجود در کپسول مگنیفورت از گروه ویتامینهای B و محلول در آب است و یکی از ترکیبات مهم کپسول ®Magniforte به حساب میآید. ویتامین موجود در کپسول مگنیفورت از گروه ویتامینهای محلول در آب است. کمبود این ویتامین در مناطقی از جهان که غذای عمده آنها برنج سفید شده است و همچنین در افراد مسن، بیمارانی که به طور طولانیمدت داروهای کاهنده فشار خون مصرف کردهاند و مصرف کنندگان الکل دیده میشود. علاوه براین، شیره عناب ممکن است عملکرد برخی داروهای ضد تشنج مثل فنیتوین، فنوباربیتون و کاربامازپین را تشدید نماید.

منبع ۱۰۰% طبیعی است و از طریق فعال کردن پروتئینهای خاصی مانند استئوکلسین، ماتریکس Gla و همچنین تنظیم چندین سیستم آنزیمی، در حفظ هموستاز خون، افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از کلسیفیه شدن (رسوب کلسیم) در عروق و بافتهای نرم مانند کلیه، غضروف و ریه نقش دارد. کمبود این ویتامین ارزشمند میتواند منجر به از دست دادن تراکم استخوان و در نتیجه پوکی استخوان و شکستگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید