خواص و فواید میوه خشک و برخی مضرات احتمالی آن

اطلاعات کافی برای توصیه به استفاده از ویتامین D برای جلوگیری یا درمان COVID-19 وجود ندارد. این عوامل موجب افزایش شدت بیماری کرونا میشود و با نتایج بدتری در بیماران مبتلا به COVID-19 همراه بوده است. آیا مصرف ویتامین دی تاثیری بر بیماری کرونا دارد؟ منطق استفاده از ویتامین دی در بیماری کرونا عمدتاً بر اساس اثرات تنظیم کننده آن در پاسخهای سیستم ایمنی است که میتواند به طور بالقوه در برابر عفونت کووید-19 محافظت ایجاد کند و یا از شدت بیماری بکاهد. مولتی ویتامین دیابشور علاوه بر ویتامینها و مینرالهای مورد نیاز برای افراد مبتلا به دیابت ، حاوی آنتی اکسیدان های قوی از جمله بیوفلاونوئیدها، آلفا لیپوئیک اسید و بتاکاروتن ها است.

در برنامه مصرف ویتامین ها و املاح برای کودکان ویتامین D نیز حتما باید در نظر گرفته شود. مرکبات حاوی ترکیبات اسیدی می تواند در کودکان باعث سوزش دستگاه گوارشی شود. پزشکی مدرن به ما میگوید که مواد معدنی، ویتامین و ترکیبات طبیعی موجود در گلابی برای سلامتی بسیار مفید است. پرتقال به دلیل دارا بودن فولات برای پیشگیری از کم خونی ناشی از کمبود اسید فولیک، بسیار مفید خواهد بود. با افزایش سن در افراد، نوعی بیماری در اشخاص پدید میآید که «کم خونی خطرناک» یا «کم خونی پرنیشیوز» (Pernicious anemia) نامیده میشود؛ در اینجاست که سیستم ایمنی شروع به حمله به سلولهای معده میکند تا ویتامین B۱۲ در بدن ذخیره نشوند.

در چنین مواردی، ذخیره ویتامین B۱۲، در کبد طی یک دوره پنج ساله کاهش مییابد. ویتامین D2 و D3 تولید شده در داخل و یا خارج از بدن، در کبد و کلیهها به فرم فعال بیولوژیکی 1,25- dihydroxy vitamin D (calcitriol) تبدیل میشود. به گزارش سایت طلا ، ویتامین B۱۲، از ویتامینهای مهم و حیاتی برای «دی ان ای» و تولید گلبول قرمز در بدن به حساب میآید. ۶. سیستم ایمنی بدن را به شدت بهبود میدهد. مصرف اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ نیز به حفظ سلامت سلول های مغز، ساخت و عملکرد آنها، کاهش التهاب و بهبود رشد سلول ها کمک می کند.

و یا ممکن است در صورت وجود بیش از حد هورمون پاراتیروئید یا بیماریهایی مانند سارکوئیدوز یا برخی از لنفوم ها ایجاد شود. ماهیهای چرب مانند سالمون و تن، زرده تخم مرغ، جگر، لبنیات، برخی غلات و سبزیحات مانند سویا و قارچ منابع غذایی تأمین کتتده ویتامین دی میباشند. گیرنده ویتامین D بر روی سلولهای ایمنی مانند سلولهای B، سلولهای T و سلول های ارائه دهنده آنتی ژن (APC) بیان میشود. بر اساس نتایج مطالعات انجام شده ویتامین دی نقش مهمی در تعدیل پاسخهای سیستم ایمنی به عفونتها دارد. به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالله کریمی اظهار داشت: فقط ویتامین دی به تنهایی نمیتواند موجب بروز یا تشدید عفونتها شود بلکه کمبود زینک باعث میشود که تکثیر سلولهای دفاعی بدن کاهش پیدا کند و ممکن است حتی ایمنی هومورال برای ایجاد آنتی بادی را بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید