خواص و مضرات خرمالو چیست؟

روغن میوه گل نسترن سرشار از ویتامین های A و C است که هر دو برای تولید کلاژن لازم هستند. البته بعضی از مکملها با بعضی از داروها تداخل دارند و بعضی از مکملها برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی دارند مناسب نیستند. اگر با تجویز پزشک یا بدون نسخه دارو مصرف میکنید یا شرایط پزشکی خاصی دارید، قبل از اینکه مصرف هر نوع مکملی را شروع کنید با پزشک مشورت کنید. به گفته ی مارک ترولیس پزشک و بنیان گذار و مدیر مرکز IVF، فرتیلیتی کر” همه ی زنان، حتی اگر در تلاش برای بارداری نیستند، باید روزانی 400 میکروگرم فولیک اسید دریافت کنند.”.

میزان نیاز روزانهی افراد به ویتامین D، به سطح ویتامین D موجود در خون بستگی دارد؛ برای بیشتر افراد بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ واحد در روز کافی است. نیاسین برای از بین بردن سموم بدن و بیرون راندن مواد شیمیایی نامطلوب از بدن بسیار مفید است. سیب میوهای سرشار از فیبر است و مصرف آن میتواند برای بهبود سلامت قلب و کمک به کاهش وزن مفید باشد. بسیاری از مردم دچار کمبود ویتامین D هستند و کمبود این ویتامین مهم میتواند روی عملکرد سیستم ایمنی تأثیر منفی بگذارد. تقویت نهایی سیستم ایمنی بدن شما از مزایای استفاده از میوه اژدها و ناشی از ویژگیهای ضد قارچ و ضد باکتری این میوه میباشد.

اگرچه مورد مهلک ناشی از عفونت ویروسی بسیار نادر است اما هنوز دست و پنجه نرم کردن با آن به هیچ وجه کار دلپذیری نیست. این است که میوه ها را بعد از مصرف غذا نخورید.میوه ها باید زمانی خورده شوند که معده خالی است.اگر میوه ها را به آن صورت بخورید، نقش مهمی در مسموم کردن سیستم بدنتان خواهند داشت.بدنتان را با مقدار زیادی انرژی تامین میکنند که این انرژی به جای مفید بودن باعث از دست دادن وزن و کاهش قدرت برای انجام دیگر فعالیتهای زندگی میشود. ویتامین D باعث میشود مونوسیتها و ماکروفاژها در مقابله با عوامل بیماریزا مؤثرتر عمل کنند.

مونوسیتها و ماکروفاژها دو نوع مختلف از گلبولهای سفید خون هستند که بخش مهمی از عملکرد دفاعی سیستم ایمنی را بر عهده دارند. سیستم ایمنی بدن مجموعهای پیچیده است که از سلولها، فرایندها و ترکیبات شیمیایی تشکیل شده است. با داشتن رژیم غذایی سالم و مفید میتوانید به تقویت سیستم ایمنی کمک کنید. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که سیستم ایمنی برای سالم ماندن و داشتن عملکرد مطلوب به آن نیاز دارد. همچنین به حفظ غشای سالم سلولی کمک می کند. ویتامین E اغلب برای درمان کمبود این ویتامین مورد استفاده قرار می گیرد که امری نادر است، اما در افراد با برخی اختلالات ژنتیکی و اغلب در نوزادان نارس بسیار کم وزن رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید