خواص کامکوات + 40 فواید میوه کامکوات (پرتقال تزئینی)

سالیان زیادی است که مطالعات زیادی به بررسی اثرات این ویتامین بر بدن پرداخته اند و همگی آنها بر این امر اذعان می کنند که این ویتامین نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. ۶- اگرچه این میوه، به خوبی گلابی مستندسازی نشده، با این وجود فواید به نیز مانند گلابی دارای ویژگی ضد آلرژی و ضد التهابی است.

هموسیستئین، یک اسید آمینه می باشد که در خون وجود دارد و افزایش مقدار آن باعث سکته و بیماری قلبی می شود. پتاسیم یکی از مهم ترین مواد معدنی موجود در میوه به است که برای کاهش فشار خون بالا مفید بوده، آترواسکلروز را کاهش می دهد و خطر بیماری های قلبی عروقی، حملات قلبی و سکته قلبی را کاهش می دهد. یکی از مهمترین خواص میوه درخت زرشک، درمان بیماری پسوریازیس است که به ذاته یک بیماری خود ایمنی است. برخی از مواد خوراکی نظیر کامکوات اگر بعنوان میان وعده مصرف شوند، نه تنها منجر به اضافه وزن نمی گردند بلکه در کاهش وزن بدن نیز تاثیر زیادی دارند.

۲- مصرف به، ادرار آور است و در نتیجه در درمان عفونت های ادراری موثر است. این دارو نیز برای پیشگیری و درمان پوکی استخوان و اختلالات استخوانی و ارتوپدی است که در واقع برای تقویت سیستم استخوانی زنان بسیار ضرورت دارد به ویژه در سنین بالای 50 سال و برای بیش از دو زایمان باید مصرف شود. ۵- در زنان مصرف به، خونریزی های رحم را متوقف می کند, از این رو در زنان باردار باعث جلوگیری از سقط جنین می شود. ۷- دانه های این میوه در درمان جراحی های گلو بسیار مفید است.

۱- میوه به یکی از میوه های کم کالری محسوب می شود که جز یکی از خواص به , به شمار می رود, چرا که ۱۰۰ گرم از این میوه به صورت تازه و خام، تنها ۵۷ کالری بدن را تامین می کند. در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند توصیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید