خواص گلابی؛ ۱۳ خاصیت درمانی این میوه سرشار از فیبر – چطور

همچنین اگر پوستتان رنگپریده یا زرد است، احساس ضعف و خستگی میکنید، احساس سوزن سوزن شدن در دست و پای خود دارید، دچار زخمهای دهانی هستید و احساس گیجی میکنید با علائم کمبود ویتامین ب 12 مواجه بوده و باید از مکمل ویتامین B12 استفاده کنید. محل نگهداری ویتامین آ باید فاقد رطوبت، نور و دور از دسترس کودکان باشد.

3. افرادی که محدودیت قرارگیری در معرض نور خورشید دارند؛ مانند افراد زمینگیر، خانمهایی که به علل مذهبی حجاب میکنند. اگر در فصل سرما لثههایتان خونریزی میکند امکان دارد به دلیل کمبود ویتامین C باشد. توجه داشته باشید که این میوه حاوی آهن بوده و سدیم کمی دارد. مواد غذایی سالمی مانند میوه ها، سبزیجات، مغزهای خوراکی، و غلات حاوی این مواد مغذی هستند. خرمالو منبع خوب فیبرهای غذایی محسوب میشود و حاوی میزان قابلتوجهی فیبر پکتین میباشد. به میوه کم کالری محسوب می شود و سرشار از فیبر غذایی است. آب انبه برای زنان باردار به عنوان گزینهای مطلوب و دلپذیر شناخته میشود.

برای تهیه دمنوش گل نسترن میتوانید ۲ قاشق غذاخوری گل نسترن خشک شده را در یک لیتر آب سرد ریخته و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد. سپس از روی حرارت بردارید و بعد از ۱۵ دقیقه از صافی رد کرده و همراه صبحانه بنوشید. برای درمان اسهال، یک لیتر آب را بجوشانید و حدود ۳۰ تا ۵۰ گرم میوه خرد شده گل نسترن را درون آن بریزید و به مدت ۵ دقیقه با حرارت کم بجوشانید. فصل پاییز بالاخره سر و کله اش پیدا شده و با آمدنش، طعم گس خرمالو را برای ما به همراه آورده است. این عنصر برای فعالیت الکتریکی قلب، ساختمان عضلات و رشد طبیعی بدن ضروری است.

این خواص در میوهها و سبزیجاتی که سبز رنگ هستند به وفور یافت میشود. از علائم دیگر جوشهای ریزی است که در منطقه کنار بینی و گوشه دهان به وجود میآید . آیا مصرف بیش از حد ویتامین A مشکلی ایجاد می کند؟ همچنین مصرف این مواد مغذی به دلیل داشتن مقادیر زیاد کلسیم سلامت استخوان ها را افزایش داده و باعث پیشگیری از مشکلاتی مانند پوکی استخوان می شود. این میوه سرشار از پتاسیم و منیزیم میباشد که با کلسترول و فشارخون بالا مقابله میکند.

دیدگاهتان را بنویسید