خوراکی های حاوی ویتامین C

این ویتامین برای رشد بچهها و باروری در بزرگسالان ضروری است. برای جلوگیری از بروز نقایص مادرزادی، باید حداقل یک ماه قبل از اقدام به بارداری، مصرف مکمل اسید فولیک را شروع کنید. مطالعات نشان دادهاند که دریافت دوز بالاتر این ویتامین (حداکثر ۴۰۰۰ میکروگرم) حداقل یک ماه قبل از بارداری و در طول سه ماههی اول بارداری میتواند از بروز مجدد این مشکل پیشگیری کند. به عبارت دیگر، نقص لولهی عصبی در اوایل دوران بارداری و قبل از اینکه بسیاری از زنان بدانند باردار هستند، رخ میدهد. به اعتقاد آکادمی اطفال آمریکا، دریافت کافی این ویتامین میتواند احتمال نقص لولهی عصبی را حداقل تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

اسید فولیک مسؤول ایجاد لولهی عصبی یا ساختاری است که در نهایت مغز و ستون فقرات را تشکیل میدهد. اگر سابقهی تولد نوزاد مبتلا به نقص لولهی عصبی را دارید، در مورد میزان مصرف اسید فولیک با پزشک صحبت کنید. لولهی عصبی در چهار هفتهی اول پس از لقاح، بسته میشود. از آنجایی که فیبر غذایی قابل هضم نیست، پکتین دست نخورده به روده بزرگ شما می رسد و باعث رشد باکتریهای خوب میشود. همچنین، در برخی مطالعات بیان شده است که استفاده از ویتامین سی تزریقی، از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری کرده و با تقویت روش درمانی، مقاومت بدن در برابر درمان را کاهش داده و به درمان کمک می کند.

دلیل اصلی مصرف ویتامینهای گروه B به خصوص ویتامین B6 و B12 وجود بیوتین در ساختار آنها است؛ تحقیقات نشان داده است که کمبود بیوتین بر روی موها اثرات زیادی میگذارد و میتواند باعث افزایش سرعت ریزش و بروز طاسی شود. ادعاهای زیادی در مورد ارتباط بین بیوتین و افزایش رشد مو و ناخن و زیبایی پوست وجود دارد و دقیقاً به همین دلیل بسیاری از افراد از مکملهای آن استفاده میکنند. واضح است که برای درمان مشکلات ناباروری یک راهکار جادویی وجود ندارد، اما دریافت کافی مواد مغذی میتواند آن دسته از سیستمهای بدن را که در باردار شدن نقش دارند، تنظیم کند.

اما ویتامین دی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ ویتامین E اغلب برای درمان کمبود این ویتامین مورد استفاده قرار می گیرد که امری نادر است، اما در افراد با برخی اختلالات ژنتیکی و اغلب در نوزادان نارس بسیار کم وزن رخ می دهد. مغز جنین برای رشد خود به کولین نیاز دارد، اما بسیاری از زنان باردار این مادهی مغذی را به میزان کافی دریافت نمیکنند.

دیدگاهتان را بنویسید