داروهای ضروری در پرورش طیور + ویتامین های لازم

همانطور که بیان کردیم رابطه مستقیمی میان کمبود ویتامین دی و انواع سرطان ها وجود دارد. البته استفاده نکردن از ضد آفتاب خود می تواند یک یکی از دلایل ابتلا به سرطان پوست باشد . پس کسانی در جذب ویتامین دی دچار مشکل هستند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان می باشند.

همچنین افراد مبتلا به بیماری های گوارشی و بیماری التهابی روده و یا افرادی که تحت جراحی بایپس معده ، معده خود را برداشته اند و توانایی جذب چربی را ندارند ، نیز کمبود ویتامین دی شایع است زیرا همانطور که گفته شد ویتامین دی محلول در چربی است و همراه با آن جذب می شود . در واقع سیستم ایمنی بدن این توانایی را دارد ورود هر نوع ویروس و یا باکتری ناسالم را به درون بدن تشخیص دهد و با تولید آنتی بادی های لازم آنها را از بین ببرد. تحقیقات نشان می دهد افراد رنگین پوست توانایی کمتری در دریافت این ویتامین دارند زیرا مقدار رنگدانه ملانین در پوست این افراد بیشتر است و این موجب کاهش توانایی پوست در تولید ویتامین دی به کمک نور خوشید می شود.

پوست این دسته از افراد معمولا مقاومت بیشتری به نور آفتاب دارد و این دسته می توانند مدت زمان بیشتری در معرض نور خورشید باشند. ویتامین د تحت تاثیر اشعه ماورای بنفش نور آفتاب از کلسترول در پوست ساخته می شود. کانال تلگرامی نور نیوز در قالب اینفوگرافی به بررسی نشانههای کمبود ویتامین C پرداخته است.

همچنین پوست افراد مسن نمی تواند به اندازه کافی ویتامین دی مورد نیاز بدن را تامین کند پس به این گروه از افراد توصیه می شود تا به مقدار کافی در معرض نور خورشید قرار بگیرند تا این کمبود جبران شود. اینجا ما به شما خواهیم گفت که ترکیب داروها و مکملها و یا ترکیب آنها با مواد غذایی در چه صورت و در مورد چه داروها و یا مکملهایی نباید انجام بگیرد. درخت این میوه همچنین بهعنوان “pitaya یا pitahaya” شناخته میشود که به ترتیب از جنس Stenocereus و Hylocereus است. با اینکه گفته میشود بهتراست تمام مواد مغذی مورد نیاز بدنمان را از برنامه غذایی متعادل و سالم دریافت کنیم اما گاهی با وجود تلاش زیاد، ممکن است عادت غذاییمان آنطور که باید پیش نرود و ما مجبور شویم برای جبران دریافت مواد مغذی دست به دامان مکملها شویم.

دیدگاهتان را بنویسید