در حین ترک اعتیاد چه غذایی بخوریم؟

افراد چاق بیشتر در معرض کمبود ویتامین D قرار دارند، احتمالا به این علت که ویتامین D محلول در چربی است و بهمقدار زیاد در بافت چربی مصادره میشود و لذا مقادیر سرمی این ویتامین در افراد چاق پایینتر است (9). شواهد گزارش میکند که سطح سرمی 25 هیدروکسی ویتامین D در افراد چاق بهطور معنیداری کمتر از افراد با وزن طبیعی است (10). بنابراین پیشنهاد شده است که ویتامین D نقش مهمی در پیشگیری و درمان عوارض چاقی و سندروم متابولیک دارد (8 و 9). چندین ساز وکار برای اثرات محافظتی ویتامین D در برابر امراض قلبی پیشنهاد شده است، از جمله اثرات بر سیستم رنین-آنژیوتانسین، پذیرش عروقی، فشار خون، سطح هورمون پاراتیروئید و همچنین اثر بر ناقل گلوکز GLUT-4 و کنترل گلیسمیک.

زمانی که غذای شما کالری کمتری داشته باشد و حجم آن بیشتر باشد به راحتی در مسیر کاهش وزن قرار میگیرید، چون منجر به سیری بیشتر با غذای کمتر میشود. به همین دلیل، میوه خشک شده دارای کالری و قند بسیار زیاد است، از جمله گلوکز و فروکتوز. این ویتامین برای جلوگیری از بروز آسیب های رادیکال های آزاد (مواد آسیب رسان به ماده ژنتیکی سلول ها) بسیار موثر است. بدن ما برای تولید، رشد، ترمیم و سایر اعمال ضروری خود نیاز به این مواد دارد. با توجه به ضعف و بیحالی و خالی شدن بدن از مواد مغذی، اصولا تغذیه کامل و سالم داشته باشید و استفاده از آمپول ب کمپلکس و ب 12 به دلیل تامین تمام ویتامین های گروه B تاثیر بیشتری دارد .

امروزه به دلیل عوامل محیطی و تغذیه نامناسب مانع تامین نیازهای بدن در رژیم غذایی می شود. همچنین این مولتی ویتامین آقایان در افزایش سوخت ساز بدن، و عملکرد متابولیسم بدن نیز تاثیر گذار است. کم خونی در دوران باروری نیز یکی از مشکلات شایع در بانوان می باشد. نیمی از بانوان در ایران از کم خونی ناشی از فقر آهن رنج می برند که همراه با عواملی مانند ضعف، خستگی، افت فشار، سرگیجه، رنگ پریدگی، عدم تمرکز و موجب آسیب رسیدن به پوست، مو و ناخن نیز می گردد.

همچنین در تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست و مو و تقویت قدرت باروری نقش دارد. تاثیر ویتامین E خصوصاً هنگامی که باسایر مواد آنتی اکسیدانی از جمله سلنیوم و ویتامین C مصرف گردد در امر محافظت از بدن بیشتر می شود. و نقش مهمی در حفظ و سلامتی عمومی بدن و شادابی بانوان ایفا می نمایید. کم خونی ناشی از فقر آهن از مهم ترین اختلالات در میان بانوان می باشد. از دیگر خواص سدر سر باز کردن و فرو نشاندن دمل یا ورمهای ناشی از گرمی است. بنابراین بهتر است تنها در صورت نیاز و صلاحدید پزشک از قرص زینک استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید