راهنمای بیماران کرونا پس از ترخیص – گروه پاتوبیولوژی رهسا

این ویتامین بهویژه برای شبكیه چشم و افزایش قدرت دید بسیار موثر است. ویتامین C در رشد و تقویت بافتهای بدن مانند لثهها و عضلات، بهبود سریع زخمهای بدن، افزایش مقاومت بدنكودكان در برابر عفونتها و بیماریها و افزایش جذب آهن اهمیت فراوانی دارد. ویتامین C هم از جمله ویتامینهای ضروری برای بدن است چون مقاومت و مصونیت بدن را بالا میبرد.

بهترین مكمل غذایی، مكملی است كه ویتامینها و مواد لازم برای رشد كودك از جمله روی و آهن را داشته و تشخیص مكمل غذایی مناسب برای هر كودك با توصیه و مشورت پزشك امكانپذیر باشد. روی همچنین در پیشگیری از بیماریهای سرماخوردگی و اسهال و استفراغ مورد استفاده قرار میگیرد و علاوهبر اینها در موارد بیماری آسم نیز تجویز میشود. دكتر اكبر كوشانفر برخی مكملهای مورد نیاز كودكان را برای والدین معرفی كردند كه با هم میخوانیم. بدن كودكان قادر به ذخیره این ویتامین نبوده و لازم است تا مقادیر مورد نیاز آن از منابع خارجی تامین شود.

از یك سالگی به بعد هم میتوان با آبمیوههای مختلف بهویژه آبپرتقال و آب لیموشیرین كه اسیدی هستند این قطره را مصرف كرد تا جذب بهتری داشته باشد. مصرف ویتامین ای برانسون می تواند تاثیر بسزایی در محافظت بدن در مقابل انواع سرطان ها داشته باشد. این ویتامین ها شامل ویتامین های C و B هستند: ویتامین تیامین (B1)، ویتامین ریبوفلاوین (B2)، ویتامین نیاسین (B3)، ویتامین اسید پانتوتنیک (B5)، ویتامین پیریدوکسین (B6)، ویتامین بیوتین (B7)، ویتامین اسیدفولیک (B9) و ویتامین کوبالامین (B12).

میوه خشک به طور کلی حاوی مقدار زیادی فیبر است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، به ویژه پلی فنول ها می باشد. 3. وجود آهن در نارنگی و مصرف آن در دوران بارداری، باعث افزایش مقدار هموگلوبین و خونسازی در جنین میشود. در تجویز قطره آهن باید این مسئله رعایت شود كه با شیر یا چای مصرف نشود.

دیدگاهتان را بنویسید