سلام من شیوا هستم ۳۳ساله از لندن

یک انار حدود ۲۸ میلی گرم ویتامین C، تقریبا ۵۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه را تأمین میکند. مصرف آب سیب سبز برای رفع گرمازدگی، بهبود تهوع و رفع التهاب کبد توصیه میشود. از خواص آب سیب و هویج غافل نشوید، این نوشیدنی برای کاهش وزن توصیه میشود. با به هم خوردن این تعادل نیاز به نیاسین بالا می رود که احتمالاً به خاطر کاهش کارآیی اسیدآمینه تریپتوفان در تبدیل به نیاسین است. در واقع خواص منگوستین بواسطه ترکیبات مغذی موجود در این میوه است.

سیب زرد حاوی ترکیبات فنولیک است و خواص ضد اکسید دارد، بنابراین میتواند زخم معده و زخمهای گوارشی را درمان میکند. فیبر موجود در سیب باعث بهبود هضم غذا میشود و از مشکلات گوارشی پیشگیری میکند. خواص آب سیب زرد تفاوتی با انواع دیگر سیبها ندارد و برای رفع کمآبی بدن، بهبود هضم و رفع مشکلات گوارشی بسیار مناسب است. استفاده از انواع ماسک سیب، یکی دیگر از راههای استفاده از این میوه برای مراقبت از پوست است. بسیاری از افراد به امید بهبود سیستم ایمنی بدن، کاهش خطر ابتلا به سرطان یا تقویت مو، پوست و ناخن های خود از طریق اثرات آنتی اکسیدانی ویتامین و بالقوه ضد پیری از مکمل های ویتامین E استفاده می کنند.

بد نیست مقاله بهترین آبمیوه برای پوست را بخوانید. همانطور که میدانید میوه و سبزیجات دارای ارزشغذایی بسیار بالایی هستند و با توجه به اینکه ماده اولیه همه لواشکها از میوه تشکیل شده است، بنابراین لواشک میتواند از بهترین تنقلات برای کودکان بهشمار آید. همانطور که در بالا اشاره کردیم میوه سیب سرشار از آنتیاکسیدان و ماده ضد التهاب است که از سلولهای بدن در برابر آسیب و جهش محافظت میکند. محافظت سلولی یکی از مهمترین خواص آب سیب برای سرطان و پیشگیری از این بیماری است. همچنین میشود این ویتامین را ۳ تا ۶ ماه در دمای زیر صفر نگهداری کرد اما پس از آن تجزیه میشود.

آب سیب همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی مادر در این دوران میشود. کلسیم موجود در سیب به رشد استخوانهای مادر و جنین کمک میکند. کلسیم و منیزیم موجود در آب سیب باعث سلامت و رشد استخوانهای کودک شما میشود. سیب به دلیل داشتن خواص ضد میکروبی میتواند برای رفع عوامل بیماریزا بسیار مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید