صدراعظم آلمان: حمله روسیه به اکرایننقض آشکار قوانین بین المللیاست – Amal, Hamburg!

در عصر جهانی شدن، اوضاع منطقه­ای و جهانی در هم تنیده شده است؛ لذا بحران در یک منطقه، منافع بازیگران در مناطق دیگر را تحت ﺗﺄثیر قرار میدهد. درفضای پسا برجام مبادلات اقتصادی ایران با دیگر کشورها تسهیل شده است. او به تازگی به او در مورد اقدامات برنامه ریزی شده بیشتر علیه روسیه توسط ایالات متحده و متحدان غربی از جمله “تحریم های سخت” خبر داده است. هدف استراتژیک آمریکا به عنوان قدرت هژمون اشاعه و رواج نظم مورد نظرش در سطح جهان و یک پارچه کردن جهان در چهارچوب ارزش­ها و الگوهای سیاسی و اقتصادی غربی و در نتیجه ﺗﺄمین منافع خود به شکل ساختاری و نهادینه می­باشد.

بلکه روند دگردیسی انقلاب نارنجی با پیروزی یانوکوویچ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2010 کامل شد. وی گفت که روسیه با پیوستن لهستان، مجارستان و جمهوری چک نیز در پیمان آتلانتیک شمالی مخالفت کرده بود اما این کشورهای به عضویت این سازمان درآمدند. از نظر این کشورها گسترش دامنه ناتو به سوی شرق می تواند از دامنه و توان فعالیت های این پیمان نظامی بکاهد.

در حالیکه روسیه اصرار میکند برنامه ای برای حمله به اکراین ندارد، اما قدرت های غربی به سرکردگی آمریکا زنگ خطر جنگ را به صدا درآوردند و انگلیس حتی پا را فراتر گذاشته و پرچم خود را پایین کشید و سفارت خود را تعطیل کرد! در پی این تحولات، پارلمان منطقة خودمختار کریمه با برگزاری جلسه­ای، سقوط دولت این منطقه و تغییر نخست وزیر را اعلام کرد و خواستار برگزاری همه پرسی برای استقلال این منطقه شد که با همکاری مسکو این همه پرسی در مارس 2014 برگزار شد. وی در خصوص رابطه ناتو و روسیه اعلام کرد که عدم توافق روسیه و ناتو تنها در خصوص گسترش پیمان آتلانتیک شمالی نیست، بلکه مسائلی همچون سپر دفاع موشکی و هیات ناتو و روسیه از جمله مسائلی است که ما با جزئیات بیشتر آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

او با شرکای G۷ دیدار خواهد کرد، “و ما به همکاری نزدیک و سریع با ناتو و متحدانمان برای پاسخ مشترک به این اقدامات بی پروا و خطرناک ادامه خواهیم داد.” کانادا نیز اقدامات بیشتری را علیه مسکو اتخاذ خواهد کرد. پس از آن نیز بیش از ۱۵ کشور عموما اروپایی هم شهروندان خود را از اکراین فراخواندند!

دیدگاهتان را بنویسید