طرز تهیه انواع شیر طعمدار – تجارتنیوز

قرار گرفتن زیر نور خورشید به خصوص بین ساعات 10 تا 3 ظهر به تامین بخشی از ویتامین دی مورد نیاز بدن کمک می کند . لازم به ذکر است که کمبود ویتامین دی در شهر های پر آفتاب که تابش خورشید در آن ها بیشتر است مثل شهر های جنوبی و کشور های عربی نیز مشاهد می شود . ویتامین b6 سبب افزایش جریان خون شده و با مدیریت هورمون ها باعث کاهش درد و تسکین آن می شود. چرا که اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به ساختار سلول های پوستی آسیب وارد کند و در ژن ها باعث جهش شوند.

در انتها باید گفت مراقب سلامتی خود باشید و به همه قسمت ها و بخش های بدن خود اهمیت بدهید چرا که بدن یک سیستم به هم پیوسته است و اختلال در هر بخش می تواند بر کارکرد بخش های دیگر نیز موثر باشد . ویروس ها ذره های عفونی هستند که به آن ها انگل درون سلولی اجباری گفته می شود به طوری که اگر چه باکتری ها، تک یاخته ها و غیره توانایی رشد در خارج سلول را دارند ولی ویروس ها تنها قابلیت تکثیر در درون سلول با استفاده از تمهیدات درون سلولی را دارند.

همچنین افراد مبتلا به بیماری های گوارشی و بیماری التهابی روده و یا افرادی که تحت جراحی بایپس معده ، معده خود را برداشته اند و توانایی جذب چربی را ندارند ، نیز کمبود ویتامین دی شایع است زیرا همانطور که گفته شد ویتامین دی محلول در چربی است و همراه با آن جذب می شود .

3- دم کرده میوه نسترن در طول دوره بیماری مفید می باشد، که برای تهیه آن باید مقداری میوه خشک شده نسترن را خرد کنید و به میزان 1 الی 3 قاشق از آن را داخل آب جوش بریزید و اجازه دهید، تا به مدت 15 الی 20 دقیقه دم بکشد. به علاوه روغن کبد ماهی کاد ، تن ماهی ، میگو ، زرده تخم مرغ ،قارچ ها ،شیر گاو و شیر سویا ،آب پرتغال و غلات جو دوسر نیز دارای مقادیر مختلفی از ویتامین دی هستند. پس درباره ضد آفتابی که استفاده می کتید دقت کنید تا علاوه بر این که مناسب پوستتان باشد با آب و هوای منطقه زندگیتان هم سازگار باشد و تعادل برقرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید