علائم کمبود ویتامین دی در بدن؛ هر آنچه که لازم است بدانید! – انگیزه

به طور کلی، اکثر افراد جامعه معمولاً از کمبود ویتامین C رنج نمیبرند، مگر در شرایط خاص؛ زیرا این ویتامین در رژیم غذایی فراوان است و به راحتی به دست میآید. باشگاه خبرنگاران جوان – تمام ویتامینها را میتوان به راحتی از طریق رژیم غذایی بدون توسل به غذاهای معجزه آسا یا مکملهای ویتامینی غیر ضروری به دست آورد.

اگر کودک شما به درستی غذا نمیخورد یا بیشتر غذاهای فست فودی و نوشابه مصرف میکند، برای استفاده از قرصهای مکمل حتما با پزشک او مشورت کنید. یکی از عوامل ایجاد درد سیاتیک میتواند جمع شد مواد شیمیایی در عصب، یا اسیدهایی مانند اسید لاکتیک باشد. ویتامینهای محلول در چربی در بدن ذخیره میشوند؛ بنابراین مصرف بیش از حد آن میتواند منجر به تجمع بیش از حد ویتامینها شود که به عنوان هایپرویتامینوز شناخته میشود. ویتامین E برای تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سلامت پوست و چشم لازم است. برخی از مطالعات نشان میدهند که مصرف منظم ویتامین C به مدت تنها ۳ ماه سیستم ایمنی را بهبود میبخشد و بدن را به طور کلی مقاوم نگه میدارد.

این ویتامین به ساخت کلاژن کمک کرده و باعث میشود آهن موجود در غذا جذب بدن کودک شود. علاوه بر این، فیبر محلول موجود در سیب ممکن است به کاهش وزن و تقویت سلامت روده کمک کند. سرطان سر و گردن: مصرف ویتامین E (توکوفرول) روزانه در طول پرتودرمانی و به مدت 3 سال پس از پایان درمان به نظر نمی رسد خطر عود سرطان سر و گردن را کاهش دهد. 5- از فواید درمانی میوه نسترن درمان سنگ کلیه می باشد. در این میان، یکی از مهم ترین مزایایی که مصرف میوه خشک شده ، نسبت به نوع تازه آن دارد؛ در زمان نگه داری آن است.

بنابراین، هیچ مکمل ویتامینی نباید بدون نظر متخصص مصرف شود. در برنامه مصرف ویتامین ها و املاح برای کودکان ویتامین D نیز حتما باید در نظر گرفته شود. میتوانید بدون افتادن در دام زیادهروی از تخم گشنیز نیز استفاده کنید. اگر سطح این ویتامین در بدن کم باشد ضعف ماهیچهها، خشکی پوست و مو و گرفتگی عضلات پا را به همراه خواهد داشت. ویتامین D سیستم ایمنی بدن و رشد سلولها را بهبود میبخشد. سلامت دندانها، استخوانها و لثه کودک با مصرف ویتامین C بهبود پیدا میکند. مصرف ویتامین E و ویتامین C بعد از قرار گرفتن زیر اشعه ماورای بنفش از التهاب پوست جلوگیری میکند و در کاهش علائمی مانند جوش و اگزما هم مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید