غنیسازی غذاهای اصلی با ویتامین A برای کمبود ویتامین A

پیریدوکسین یا ویتامین B6 نیز از دیگر ویتامینهای موجود در گلبرگها و کلاله زعفران است. مواد معدنی موجود در زعفران نیز یکی دیگر از دلایلی است که ما را به سمت خرید زعفران و گنجاندن آن در سبد مصرف خانوار میکشاند. ترکیبات NAD و NADP از این دست ترکیبات هستند. واکنشهای متابولیسم اسیدهای آمینه و اسیدهای نوکلئيک از این دست واکنشها هستند. نوعی از لواشکهای بهداشتی به نام قرهقروت که دارای میزان بسیار زیادی پروتئین، چربی و کربوهیدرات هستند، سبب استحکام عضلات کودکان و قوت در ساختار بدن آنها میگردد. سبزیجات دارای مزه ای ملایم یا همه پسند هستند و به طور معمول به عنوان غذای فرعی یا یک وعده غذایی اصلی مصرف می شوند.

همچنین شیر مادر نیز دارای مقادیری از ویتامین C میباشد و به همین جهت زنان باردار باید از مقدار بیشتری از این ویتامین مصرف کنند. ویتامین C موجود در زعفران دارای غلضت بالایی است و میتواند یک اثر همافزایی با سایر مواد موثره و آنتیاکسیدانهای موجود در زعفران داشته باشد.

مصرف ویتامین A برای رشد سلولها و بافتهای بدن کودکان ضروری است. مصرف ویتامین C بسیار در رشد ماهیچهها و بافت بدن کودکان تاثیرگذار است و برای سلامت پوست آنها ضروری است. ویتامین B2 یکی از ویتامینهای مهم بدن و ویتامین های زعفران ماست که در مقابل نور آفتاب تجزیه میشود و تامین آن برای افرادی که به طور مدام در معرض نور قرار دارند ضروری است.

فقط 4٪ از این زنان نیاز به تسریع زایمان داشتند، در مقایسه با 21٪ از افرادی که رطب مصرف نکردند. شود. بادام سرشار از ویتامین E است و میتوان آن را به مدت 2 سال در یخچال نگهداری کرد. از دیگر خواص چای بهار نارنج میتوان به تقویت معده و رفع اضطراب و استرس و تپش نامنظم قلب اشاره کرد. ویتامین C همچنین یک آنتی اکسیدان مهم فیزیولوژیکی است و نشان داده شده است که آنتی اکسیدان های دیگر بدن، از جمله آلفا توکوفرول (ویتامین E) را بازسازی می کند. نیاسین یا ویتامین B3 یکی دیگر از ویتامین های زعفران است که نقش مهمی در بدن ما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید