فواید بِه برای سلامتی – ایسنا

گروه اول لواستاتین (40 ـ 20 میلی گرم) و پلاسبو(کپسول نشاسته)، گروه دوم لواستاتین (40 ـ 20 میلی گرم) و ویتامین ای (400 واحد روزانه) و گروه سوم لواستاتین (40 ـ 20 میلی گرم) به اضافه ویتامین ای (400 واحد روزانه) و ث (1000 میلی گرم روزانه) دریافت کردند. اثرات قابل ملاحظه و معنی دار کاهش خطر سرطان کولورکتال مستلزم مصرف روزانه حداقل 400 میکروگرم در یک دوره 15 ساله می باشد. مطالعات جمعیتی نشان داده است که سرطان کولورکتال در افرادی که دریافت روزانه اسید فولیک در آنها بالاست شیوع کمتری دارد.عکس این مطلب نیز صادق است، یعنی دریافت کم اسید فولیک، خطر تومورهای کولورکتال را افزایش می دهد.

مطالعات پیشنهاد می کند که اسید فولیک ممکن است با افسردگی بیش از هر ماده مغذی دیگری در ارتباط باشد و کمبود آن ممکن است در شیوع بالای افسردگی در سالمندی نقش مهمی داشته باشد. این مواد مغذی با یکدیگر کار می کنند تا میزان بالای هوموسیستئین را که ممکن است در ارتباط با افسردگی باشد پایین آورند.

حفظ سلامت استخوان در سراسر دوره زندگی بستگی به دریافت مقادیر کافی ویتامین ها و املاحی از جمله فسفر، منیزیوم، برن، منگنز، مس، روی، اسید فولیک و ویتامین های B12, K, Cو B6دارد.علاوه بر این، برخی از متخصصین معتقدند که میزان بالای هوموسیستئین ممکن است در پیشــرفت استئــوپروز نقــش داشته باشد. در این متن گفتیم که برای تقویت بیماران دیابتی چه ویتامینها و املاحی ضروری است و یک داروی تقویتی برای افراد دیابتی چه خصوصیاتی باید داشته باشد. لیمو شیرین ترکیب پرآب و شیرینی، از طعم لیمو و قند است که یک میوهی پرخاصیت و شفابخش محسوب میشود. از آن جایی که این ویتامین به جذب آهن کمک می کند، استفاده از آن احتمال ابتلا به کم خونی را کاهش می دهد.

میزان بالای هوموسیستئین و کاهش میزان اسید فولیک و ویتامین B12در افراد مبتلا به آلزایمر مشاهده شده است . در 15 تا 38 درصد افراد مبتلا به افسردگی، میزان فولات در بدن پایین است و به نظر می رسد هر جه میزان فولات بدن پایین تر باشد شدت افسردگی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید