فواید میوه “به” برای افرادی که ترس و دلهره دارند- اخبار اجتماعی تسنیم

وجود ویتامین A، و همچنین شیبول و بتولینیک اسید، باعث تقویت خواص ضد سرطان این میوه است. یکی دیگر از خواص خرمالو در دوران بارداری، تاثیر قابل توجه مصرف آن در تقویت دستگاه ایمنی بدن زن باردار است. این خواص کیوی شما را شگفت زده می کند. مقادیر بالای فیبر موجود در خرمالو آن را به میوه ای مفید برای درمان یبوست و مشکلات روده تبدیل کرده است، خرمالوی رسیده به عنوان یک ملین و مسهل طبیعی شناخته می شود. همین به نوبهی خود، به سالم ماندن سیستم گوارش کمک میکند.

خرمالو حاوی مقادیر بالای فیبر است که برای بهبود هضم غذا و درمان زخم معده مفید می باشد، همچنین خرمالو به پاکسازی دستگاه گوارش کمک می کند. استفادهی منظم از این میوهی غنی از فیبر میتواند به کاهش مشکلات مربوط اجابت مزاج کمک کند، و در نتیجه راه را برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش هموار کند. در این عمل اسید پیروویک با از دست دادن یک مولکول گاز کربنیک به استالدئید تبدیل میشود و در مراحل بعدی آلدئید احیا شده و تولید الکل مینماید. هر گرم الکل ۷ کالری داشته در صورتی که هر گرم پروتئین یا کربوهیدرات حاوی ۴ کالری است، افراد الکلی به شدت دچار کمبود ویتامین B1 و سایر ویتامین های گروه ب می باشند، به همین جهت بدن آن ها نمی تواند براحتی انرژی کافی از مواد غذایی را آزاد کند و دائما با کمبود انرژی روبرو می شوند و روی به مصرف بیشتر الکل می آورند.

خرمالو تازه و خرمالو خشک از مواد طبیعی هستند که برای درمان درد شکم و اسهال مفید می باشند. از آنجا که بدن انسان قادر به تولید مواد مغذی ضروری نیست، باید از ماهی در رژیم غذایی استفاده شود. وجود ویتامین سی برای ساخت بافتِ جدید در اندامهای مختلف و ساختار سلولهای بدن ضروری است. چنانچه میدانید فیبر برای حرکات روده ضروری است. تانن موجود در خرمالو حرکات روده را تنظیم میکند، و در نتیجه اسهال را برطرف میکند.

4. بعضی از آنها مانند آلو سرشار از فیبر هستند و از طریق قدرت ملین به تنظیم روده کمک می کنند. آب خرمالو به دلیل پتاسیم فراوان و قندی که دارد، یک خوراکی انرژیزای طبیعی در نظر گرفته میشود. مصرف یک لیوان آب خرمالو میتواند برای انجام فعالیتهای قدرتی به ما فورا انرژی بدهد. به این ترتیب، خاصیت سم زدایی داشته و مانع از آسیب سلولی ناشی از سرطان و پیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید