فواید میوه خشک: ۲۱ میوه خشک شگفت انگیز و فوایدشان

ویتامین D: ویتامین D برای تکوین طبیعی هسته اسپرم ضروری است و به حفظ کیفیت مایع منی و تعداد اسپرمها کمک میکند. نوشیدن الکل، چه برای مادر و چه برای نوزاد مضرات زیادی دارد. مصرف غذاهای غنی از پروتئین (مثلاً یک تخم مرغ، ۲۵ گرم پنیر یا ۱۷۵ گرم شیر) جزو ضروریات برنامه غذایی مادر شیرده است. مصرف مکملهای روغن ماهی غنی از چربیهای امگاـ۳ این اختلالها را در مردان بهبود میبخشد.

سلنیوم تشکیل اسپرم، کمیت، ساختار، کیفیت، تحرک و عملکرد آن را بهبود میبخشد. اِلـآرژینین: اِلـآرژینین برای تولید، تشکیل و بلوغ اسپرم ضروری است. در درمان های سنتی ، میوه اژدها برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. کلسیم موجود در دارابی به رشد خوب استخوان های نوزاد کمک کرده و پتاسیم مانع بروز فشار خون بالا در زنان باردار می شود. این ویتامین همچنین نقش مهمی در حفظ سلامت غشای اسپرم دارد و اسپرم را در برابر آسیب رادیکالهای آزاد حفظ میکند. اِلـکارنیتین در اپیدیدیم ترشح میشود و ویژگیهای آنتیاکسیدانی آن کمک به حفظ اسپرم در برابر آسیبهای احتمالی میکند.

این اسیدهای چرب غشاهای اسپرم را تقویت میکنند و اسپرم را از استرسهای اکسیداتیو حفظ میکنند. البته مصرف این ماده زمانی که تعداد اولیهی اسپرم به شدت کم است (کمتر از ۱۰ میلیون در هر میلیلیتر) مفید نخواهد بود. این ماده برای بهبود تعداد اسپرم، کیفیت و تحرک آن مفید است. نخودفرنگی علاوهبر اینکه یکی از منابع ویتامین C است پروتئینهای گیاهی و آهن را نیز دارد که برای گیاهخواران یک ماده غذایی مفید محسوب میشود. عدس ماده غذایی مقرون به صرفه ای که می تواند بهترین دوست شما باشد. اگر گرانولا را همراه با شیر یا ماست و افزودن موز و خانواده توتها و یک مشت آجیل یا تخمه کدو مصرف کنید، ارزش غذایی آن بالاتر میرود.

بسیاری از بیماریهایی که ما با آنها درگیر میشویم ناشی از عادتهای غذایی غلط ما هستند. از مصرف همزمان داروهای ضد اسید حاوی منیزیم با این دارو باید خودداری شود. مکملهای حاوی این ماده تعداد، کیفیت و تحرک اسپرم را بهبود میبخشند. کمبود این ماده باعث کاهش چشمگیر در تکوین، عملکرد و تحرک اسپرم میشود. زینک (روی): یک ماده معدنی ضروری برای تقویت شما است که مصرف آن برای افرادی که در حال حاضر بیمار هستند نیز مفید می باشد. اپیدیدیمـلولهای که باعث انتقال اسپرم از بیضهها به سمت آلت تناسلی میشودـنیز برای عملکرد صحیح به سلنیوم نیاز دارد. برای گرفتگی های قاعدگی (دیسمنوره): 200 تا 500 Iواحد بین المللی ویتامین E روزانه از 2 روز قبل از قاعدگی شروع می شود و تا 3 روزنخست خونریزی ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید