فواید میوه خشک

از آنجایی که این ویتامین قسمتی از گلوکز خون می باشد در نتیجه زمانی که قند خون بالا می رود نقش موثری در کاهش و متعادل سازی قند خون دارد. میزان مورد نیاز روزانه این ویتامین 120 میکروگرم است. به طور میانگین، افراد سیگاری به روزانه ۳۵ میلی گرم ویتامین C بیشتر از افراد معمولی نیاز دارند. در اغلب مواقع بدن نیاز خود را نسبت به این ویتامین از طریق مواد خوراکی تامین می کند. این نقص نمیتواند ترمیم پیدا کند با اضافه کلسترول خالص به رژیم غذایی آنها. همیشه به علت کمبود و رژیم بد غذایی افراد دچار فقر گروه ویتامین B نخواهد شد.

یک متاآنالیز که در سال ۲۰۱۳ در نشریه Nutrients منتشر شد، نشان داد مصرف مکمل های ویتامین A می تواند به پیشگیری از کم خونی فقر آهن و همچنین بهبود این شرایط کمک کند. این ویتامین در تنفس سلولی دخالت دارد و در آزاد کردن انرژی از کربوهیدراتها، چربیها و پروتئینها دخالت دارد.

یکی دیگر از فوایدی که این ویتامین برای خانم های باردار به همراه دارد این می باشد که گروه ویتامین ب احساس تهوع ناشی از بارداری را کاهش می دهد. یعنی این امکان وجود دارد در آینده به خانواده ب اضافه شود. بیماری کبد: مصرف ویتامین E خطر مرگ را در افراد مبتلا به بیماری کبد کاهش نمی دهد. خانم های باردار در دوران بارداری ممکن است به مسمومیت های خاصی مبتلا شوند که جان خود و جنین را به حطر بیندازد.

ویتامین A در دوران بیماریها و عفونتهای مختلف در بدن مقاومت بدن را زیاد و عوامل ضد بیماری و میکروب را تقویت مینماید و موجب رفع بیماری شده و به سلامت بدن کمک مینماید. کمبود اسیدهای چرب ضروری در بدن باعث بروز ضایعات کلیوی و اختلال شدید در رشد را باعث میگردد و در زنهای باردار موجب سقط جنین میشود.همچنین کمبود این ویتامین باعث خشکی پوست، ریزش موها ٬کاهش مقاومت بدن در برابر امواج رادیویی ٬خشک شدن دهان و چشمها و حتی در مواردی بروز سرطان میشود. در نتیجه تا جای ممکن پزشکان مصرف مکمل برای دریافت این ویتامین حیاتی را پیشنهاد نمی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید