فواید میوه – دانشنامه هورانه

یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۸ که در نشریه Nutrients منتشر شد، نشان داد که خطر اختلالات خواب در افرادی با سطوح پایین ویتامین D ۵۰ درصد بیشتر بوده است. کمبود این ویتامین باعث افزایش احتمال ابتلاء به سرطان و مشکلات قلبی و عروقی و اختلالات تولید مثلی میشود. ویتامین ای همچنین باعث افزایش سطح ایمنی بدن در مقابل بیماریها، جلوگیری از پیشرفت بیماری آلزایمر، کمک به درمان بیماریهای چشمی مثل آب مروارید و دژنراسیون ماکولر، کاهش احتمال حملات قلبی در بیماران مبتلا به دیابت، کند کردن روند پیری سلولها، تقویت انسان در مقابل آلودگیهای زیست محیطی، مقابله با کم خونی، درمان مشکلات ناشی از چربیهای بد هضم و کمک به بهبود بیماریهای پوستی، زخمها، اختلالات تولید مثل و کاهش دردهای پیش از قاعدگی و کاهش علائم و نشانههای لوپوس میشود.

خاصیت آنتی اُکسیدانی این ویتامین به آن اجازه میدهد تا از لطمه دیدن داخل رگها و سکته قلبی پیشگیری کند. مصرف زیاد مکمل ویتامین E در ۸ هفته اول بارداری میتواند ۱٫۷ تا ۹ برابر خطر ابتلاء به نقص مادرزادی قلبی در کودکان را افزایش میدهد. مکمل(قرص) اسید فولیک در درمان بی نظمی های وابسته به کمبود اسید فولیک استفاده می شود. در مدت درمان با ویتامین D3، رژیم غذایی و توصیه های تغذیه ای و سلامتی پزشک خود را نیز بکار ببرید. این شگفتی کوچک سبزرنگ، مدت زیادی است که به داشتن خواص سلامتی و دارویی شناختهشده است. ملون مانند هندوانه مقدار زیادی آب دارد و برای خوردن در گرمای آزاردهندهی آفتاب بسیار مناسب است.

در زمان امتحانات و ساعاتی که استرس و فشار فکری زیادی دارید، ممکن است علکرد هوش شما مختل گردد. یبوست، یک وضعیت مشکل ساز است که مشکل روده بزرگ در ارتباط است و معمولا در افراد مسن و افرادی که عادات غذایی بد دارند دیده می شود. کمبود ویتامین K باعث میگردد افراد در گرما دچار خونریزی بینی میشوند. اسیدهای چرب ضروری تا هنگامی که تعادل چربی در بدن در ازای هر دو چربی اشابع نشده مقابل یک چربی اشباع شدهاست ٬به سوخت و ساز چربیها کمک میکند و به همین خاطر باعث کاهش وزن میگردد. همچنین اسیدهای چرب ضروری برای رشد کودکان مفید است و برای رشد ناخنها نیز موثر است همچنین ار ریزش مو جلوگیری میکند، زخمها را مداوا میکند٬ رشکا که نوعی بیماری پوستی است را معالجه میکند، در درمان اگزما و سودا مفید است و اگر از خارج استفاده شود پوست را سالم و شفاف نگه میدارد.

همچنین این ویتامین در درمان انواع سرطانها مانند پروستات، پوست، و دهان کمک میکند. این رنگ برای درمان زخمهای عمیق سوختگیهای شدید نیز موثر است. در واقع بافت که دارای مقادیر بالایی MK-4 است دارای ظرفیتهای قابل توجهی برای تبدیل بالای ۹۰ درصد K1 به MK-4 را دارد. علاوه بر این، برگها، میوهها و ریشههای میوه ستارهای دارای ترکیباتی به نام ساپونین، فلاونوئید، آلکالوئید و تانن هستند که دارای خواص آنتیاکسیدانی و درمانی هستند. برای مثال Menaquinone – 4 (بطور مختصر MK-4) دارای ۴ باقیمانده Isoprene در زنجیره جانبی آن است. این ویتامین K2 مناکوئنیس نامیده میشود و خود را توسط تعدادی از باقیماندههای ایزوپرونید در زنجیره جانبی مشخص میکند.

دیدگاهتان را بنویسید