فواید میوه های خشک و لواشک برای کودکان

سوزش کف پا و علایم نورولوژیک هم میتوانند از کمبود ویتامین ب 5 باشد. در میان مردمان کشورهای توسعهیافته، کمبود B3 نادر است. بیماری پلاگر در قرن هیجدهم معمول بود که در آن ذرت تبدیل به یک غذای اصلی و منبع اولیه کربوهیدرات در رژیمهای غذایی مردمان اروپا شد. کار اصلی کربوهیدرات این است که انرژی را برای بدن، به ویژه مغز و سیستم عصبی فراهم کند. مصرف ویتامین D برای عملکرد ایمنی بدن، سلامت استخوانها، رشد سلولی و موارد دیگر مورد نیاز است.

ویتامین K برای لخته شدن خون، سلامت استخوان، قلب و موارد دیگر مورد نیاز است. همیچنین مواد معدنی همانند فسفر، منیزیم و پتاسیم که مورد نیاز بدن انسان است، در انگور وجود دارد و دیگر لازم به خوردن قرص های شیمیایی مختلف برای تامین این مواد معدنی نیستیم. بدن همه ما برای داشتن انرژی بیشتر و دوری از بیحالی و کرختی نیاز به 13 نوع ویتامین دارد. ما معمولاً در پاسخ به این سؤال که قرص ویتامین E را کی بخوریم؟ پاسخ میدهیم بهترین زمان مصرف ویتامین E ظهر یا شب موقع خوردن غذا است، چراکه ویتامین ای از گروه ویتامینهای محلول در چربی است و خوردن آن همراه با آب کفایت نمیکند.

اما بهترین زمان مصرف ویتامین ب۱ و سایر ویتامینهای این گروه چه زمانی است؟ ویتامینهای گروه B به صورت جداگانه یا به عنوان مکملهای B کمپلکس که حاوی تمام هشت ویتامین B هستند، عرضه میشوند. از آنجا که این ویتامینها محلول در آب هستند، میتوانید آنها را با غذا یا بدون غذا و در هر زمان از روز مصرف کنید. هرچند شما میتوانید مکملهای ویتامین C را در هر زمان از روز همراه یا بدون غذا مصرف کنید، اما بهترین زمان مصرف ویتامین سی، پس از غذا است.

میتوانید یک پیمانه کره بادامزمینی و چند تکه شکلات مینی بدون شیرینی نیز به آن اضافه کنید. برای اینکه پوستی سالم داشته باشید باید از پوست در برابر عوامل آسیب رسان مثل اشعه فرابنفش محافظت کنید. در مطالعات مربوط به حیوانات، توانایی جلوگیری از سرطان در اندامهایی مانند سینه، پروستات، کبد و پوست دیده شده است. ویتامین B کمپلکس برای داشتن کبد سالم، پوست سالم، مو و چشم و برای کمک به عملکرد عضلانی مناسب لازم است. لازم به ذکر است پوست، ویتامین D را از نور خورشید دریافت شده از پشت پنجره نمیسازد. همچنین نیاسین به بهبود گردش خون کمک میکند و نشان دادهشده است که التهاب را از بین میبرد.

دیدگاهتان را بنویسید